Galeon 410 HTC. Najnowszy model gdańskiej stoczni robi naprawdę wrażenie!

0
996

Galeon 410 HTC to najnowszy model pochodzący z gdańskiej stoczni, który wszedł do seryjnej produkcji na przełomie Nowego Roku. Model ten, to kolejny hard top zbudowany i bazujący na bardzo popularnym i dobrze przyjętym przez klientów Galeon modelu 400 FLY.

 

 

Zaimplementowano tutaj wszystkie sprawdzone i wielokrotnie nagradzane rozwiązania, choćby takie jak otwierane balkony. Jednostkę tę odróżnia od modelu 400 FLY bardziej sportowa, dynamiczna sylwetka kadłuba. W salonie udało się uzyskać jeszcze większą przestrzeń użytkową. Panoramiczny przeszklony i elektrycznie otwierany dach potęguje odczucie swobody i kontaktu z naturą. Do wspomnianego salonu, który pełni funkcję dzienną, wchodzimy przez trzy segmentowe, składane drzwi. Od progu wnętrze zaskakuje designem mebli, które posiadają widoczne zaokrąglenia oraz drewniane inkrustacje z litego drewna ukazujące kunszt rzemieślniczy, dokładność i umiejętności stoczniowych stolarzy. Znajdziemy tutaj mnóstwo przemyślanych rozwiązań takich jak szafki, schowki czy m.in. ukryty wysuwany elektrycznie TV.

Na prawej burcie zaprojektowano główne miejsce do wypoczynku wraz ze stołem jadalnianym, dużą U – kształtną sofą oraz konwertowaną kanapą, którą można w łatwy i szybki sposób przestawić na kokpit, powiększając i integrując tym samym przestrzeń salonu z kokpitem zewnętrznym.

W części salonowej po lewej na podwyższeniu znajduje się w pełni wyposażony w AGD kambuz. Płyta indukcyjna znajduje się zaraz przy oknie, co ułatwia wentylację przestrzeni kuchennej. Po prawej ulokowano centrum dowodzenia, czyli stanowisko sternika z dużą wygodną i regulowaną sofą. Przestronna deska rozdzielcza pozwala na wygodne i ergonomiczne rozmieszczenie wielu nowoczesnych współcześnie używanych urządzeń elektronicznych bazujących na komunikacji poprzez duże wyświetlacze lcd, chartplotery itp.

Nie często spotykaną funkcją w tej wielkości łodzi są szeroko otwierane drzwi skippera umożliwiające szybkie przejście na półpokład oraz dziób. Rozwiązanie to ze względów bezpieczeństwa i wygody doceni każdy, kto choć raz próbował dokowania w pojedynkę. Pod pokładem w części sypialnej, do której schodzi się wygodnymi łukowatymi schodami, znajdują się dwie wygodne kabiny wraz z przylegającymi do nich łazienkami.

Każda łazienka posiada oddzielny przeszklony prysznic. 400 FLY to jeden z najmniejszych modeli oferowanych na rynku, gdzie kabinę master ulokowano na rufie. Duże pełnowymiarowe łóżko na środku, duża ilość szafek, schowków, sofa lub kącik do makijażu, LCD TV to tylko niektóre z opcji wyposażenia. Całość zdobi pięknie podświetlony stylowy head nad łóżkiem.

Tutaj również da się zauważyć wszechobecne gięte elementy drewnianych paneli ozdobnych oraz półokrągłe wykończenia. Kabina VIP na dziobie posiada w opcji rozsuwane łóżko, co daje możliwość utworzenia oddzielnych koi na burtach. Wnętrze Galeon 410 HTC oświetlone jest wielopunktowo. Dzięki perfekcyjnie wkomponowanych ambientach sufitowych, wbudowanych ledach i kojówkach, wszystkie pomieszczenia są doskonale doświetlone.

Mnogość wyboru oraz regulowane opcjonalnie przyciemnienie pozwala na dobranie odpowiedniego nastroju we wnętrzach. W części rufowej kokpitu znajduje się szeroka

L-kształtna sofa wraz z wielofunkcyjnym rozkładanym i regulowanym stolikiem.
Nad częścią wypoczynkową w kokpicie rozpościera się elektrycznie regulowana markiza dająca ochronę przed słońcem lub słotą. W tylnej części sofy wkomponowano opcjonalny WET BAR z grillem, zlewem, pojemnikiem na lód oraz deską do krojenia. Bar dostępny jest z pokładu platformy kąpielowej, która może być na życzenie hydraulicznie opuszczana.

W części dziobowej pokładu znajduje się pokład słoneczny wraz z materacami do opalania. Ciekawym rozwiązaniem jest dwuosobowa składana sofa w na samym dziobie standardowym wyposażeniem tego modelu. Galeon 410 HTC z pewnością zaskarbi sobie sympatię  klientów poszukujących jachtu w przedziale 40 stóp ceniących sobie klasyczne eleganckie wnętrza, a zarazem nowoczesne innowacyjne rozwiązania.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.