Aktówka męska — przenoś dokumenty z klasą

0
1232

W świecie biznesu odpowiednia prezencja jest bardzo ważna. Gdy idziesz na oficjalne spotkanie, powinieneś być ubrany elegancko i z klasą. Istnieje wiele elementów garderoby oraz dodatkowych akcesoriów, które mogą wpłynąć na Twój odbiór w oczach kontrahentów. Jednym z nich jest aktówka męska, czyli niewielka torba służąca przede wszystkim do przenoszenia dokumentów. Dlaczego warto w nią zainwestować? Do czego pasuje? Czym różni się od nesesera? Wszystkiego dowiesz się z dalszej części tego artykułu.

 

Do czego służy aktówka?

Aktówka męska to prostokątna torba o eleganckim, szykownym wyglądzie. Zazwyczaj pokryta jest skórą lub materiałem ją imitującym. Ostatnio dość popularna stała się chociażby tzw. ekoskóra, którą tworzy się z polichlorku winylu. Aktówka może być wykonana również właśnie z takiej imitacji.

Zazwyczaj korzysta się z niej w celu przeniesienia ważnych dokumentów, ale można w niej umieścić również smartfona czy niewielkiego laptopa. Oprócz swojej funkcjonalności torba tego rodzaju oferuje także wyjątkowy wygląd, dzięki czemu jest stylowym elementem uzupełniającym ubiór. Można uznać, że jest to nieodzowny element spotkań biznesowych, a po aktówce można poznać, z kim ma się podczas takich spotkań do czynienia.

Do czego pasuje aktówka?

Aktówka męska w dość naturalny sposób pasuje do eleganckiego ubioru. Jest świetnym uzupełnieniem garnituru czy płaszcza. Świat mody zaczyna się jednak zmieniać, a producenci aktówek dostosowują swoje produkty do różnych stylów. Dziś coraz częściej widuje się mężczyzn ubranych nieco bardziej niezobowiązująco z torbą biznesową w dłoni. Pasuje ona również do prostych koszul, marynarek czy swetrów. Najważniejsze jest jednak to, żeby być ubranym w miarę elegancko. Taki rodzaj torby zdecydowanie nie współgra z szortami czy koszulkami na naramkach.

Aktówka czy neseser?

Sporo osób myli aktówkę z neseserem. Nic dziwnego — obie torby są do siebie całkiem podobne. Cechuje je elegancki wygląd, prostokątny kształt, uchwyt na dłoń i jakościowe wykonanie. Różnica polega na tym, że aktówkę otwiera się z góry, poprzez rozpięcie klapy. Neseser z kolei otwiera się jak zwykłą walizkę — poprzez zwolnienie specjalnej blokady. Który rodzaj torby jest lepszy? Zależy, jakie są Twoje potrzeby. Neseser oferuje zazwyczaj nieco więcej miejsca. Jest on jednak tworzony z myślą o osobach znajdujących się w podróży. Chowa się w nim niewielkie przybory — np. kosmetyki. Aktówka służy z kolei do przechowywania i przenoszenia dokumentów. Przyda Ci się podczas spotkań biznesowych czy wizyt w banku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.