Rusza 4. edycja Akademii Free2Play

0
1625

We wrześniu wystartuje kolejna edycja darmowych kursów online Akademia Free2Play. Setka uczestników, która wyróżni się w etapach online weźmie udział w trzydniowych warsztatach stacjonarnych we Wrocławiu. Organizatorem zmagań jest studio developerskie Ten Square Games tworzące gry hobbystyczne na urządzenia mobilne.

 

Trzy ścieżki do wyboru

Zapisy do Akademii Free2Play startują 18.09 pod adresem: https://akademiaf2p.pl/. Kursy adresowane są do wszystkich zainteresowanych profesjonalnym tworzeniem gier. Mile widziani są zarówno studenci i absolwenci kierunków technicznych, jak i osoby z wykształceniem humanistycznym myślące o zmianie ścieżki kariery.

Darmowe warsztaty oferują wybór jednego z trzech obszarów rozwoju: programowania, grafiki oraz projektowania gier. Do każdego z nich przygotowano po pięć lekcji, które kończą się ćwiczeniami sprawdzającymi nabyte umiejętności. Aby mieć szansę na udział we wrocławskich warsztatach konieczne jest rozwiązanie wszystkich zadań.

– Kursy w ramach Akademii Free2Play skonstruowaliśmy w sposób umożliwiający bezstresową i efektywną naukę od podstaw, dlatego zapraszamy wszystkich chcących poznać gamedev od podszewki. Podczas szkoleń online uczestnicy zmierzą się z zadaniami, które dla najlepszych będą przepustką na stacjonarne warsztaty we Wrocławiu. Tam zespoły zbudowane z designerów, grafików i programistów staną przed kolejnym wyzwaniem – stworzeniem w pełni autorskiej gry. Wygrani zdobędą nie tylko nagrody rzeczowe, ale także możliwość odbycia stażu w Ten Square Games – mówi Maciej Popowicz, founder Ten Square Games.

Warsztaty stacjonarne rozpoczną się 17.11 i potrwają trzy dni. Poprowadzą je wykładowcy Akademii oraz goście specjalni. Miejscem zmagań będzie Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, który został partnerem wydarzenia.

Gamedevu nauczą założyciele NaszejKlasy

Akademię Free2Play stworzyli Maciej Popowicz i Arkadiusz Pernal, którzy w 2006 roku założyli jeden z najbardziej popularnych portali społecznościowych w Polsce – naszaklasa.pl

Powstałe w 2011 roku studio developerskie Ten Square Games notuje dynamiczny rozwój. Dziś zespół liczy przeszło 90 osób, obsługuje blisko 35 mln graczy z całego świata, a w jego portfolio znajdują się takie tytuły, jak Let’s Fish, Wild Hunt czy Extreme Sport Fishing.

Akademia Free2Play to nie jedyny projekt, w które zaangażowane jest Ten Square Games. Jednym z nich jest event COMPO, podczas którego uczestnicy mają 48 godzin na stworzenie autorskich gier. Drugi to dedykowany dzieciom Kids University wprowadzający najmłodszych w arkana gamedevu.

***

Ten Square Games – wrocławskie studio developerskie zajmujące się tworzeniem hobbystycznych gier na urządzenia mobilne. W portfolio spółki znajdują się takie tytuły, jak Let’s Fish, Wild Hunt i Extreme Sport Fishing. Gry znane są na całym świecie – TSG obsługuje ponad 35 mln graczy. Twórcami Ten Square Games są Arkadiusz Pernal i Maciej Popowicz, założyciele portalu naszaklasa.pl.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.