Oczyszczanie organizmu

0
129

Większość ludzi spożywa zbyt dużą ilość produktów przetworzonych i wprowadza do organizmu nadmiar cukru, soli, konserwantów. W konsekwencji substancje te mogą podtruwać organizm. Dodajmy do tego smog i siedzący tryb życia. Długotrwałe oddziaływanie tych czynników osłabia układ odpornościowy i spowalnia metabolizm.  Więcej znajdziesz na stronie http://medicot.pl/alli-tabletki-gdzie-kupic/.

 

 

 

Jak organizm daje nam znać, że potrzebuje pomocy w oczyszczeniu?

– zmęczenie

– złe samopoczucie

– brak energii

– zaparcia, wzdęcia, gazy

– wzrost wagi

– łamliwe paznokcie i osłabione włosy

– brzydka cera

Zmiana nawyków żywieniowych, wprowadzenie większej ilości aktywności ruchowej oraz okresowe oczyszczanie organizmu w znaczący sposób może przyczynić się do polepszenia zdrowia i samopoczucia. Bardzo ważne jest byśmy zaczęli dbanie o sobie od właściwego nawodnienia organizmu. Jest to istotne przy każdym sposobie oczyszczania organizmu. Każdy dzień powinien się zacząć od wypicia szklanki wody jak i każdy posiłek. Jeśli chcemy oczyścić organizm powinniśmy przed kuracją przestać jeść fast food, tłuste żółte sery, mięso, napoje gazowane, soki w kartonach, cukier. Generalnie nie dobrze jest jeść produktów przetworzonych w nadmiarze. W diecie nie powinno brakować warzyw, produktów pełnoziarnistych, orzechów, nasion czy kiełków.

Co pomoże nam oczyścić organizm?

Woda

Nasze organizmy oczyszczają się przy użyciu wątroby i nerek. Organy te usuwają niepotrzebne związki i toksyny. Tryb życia człowieka zmienił się, oddychamy zanieczyszczonym powietrzem, nie bilansujemy diety.  Picie wody jest niezwykle ważne, aby wszelkie naturalne procesy w organizmie przechodziły prawidłowo. Oczyszczanie organizmu trzeba zacząć od wody. Zaczynamy dzień od wypicia dwóch szklanek po przebudzeniu. Następnie pomiędzy posiłkami staramy się wypić do godziny 13 łącznie 1,5 litra wody mineralnej, najlepiej alkalicznej. Do godziny 20 powinniśmy wypić małymi łykami kolejne 1,5 litra. Przez pierwsze dni możemy czuć ból głowy, częściej chodzić do łazienki, jeśli tak się dzieje to znaczy, że wcześniej organizm nie był dobrze nawodniony. Po kilku dniach organizm zacznie lepiej funkcjonować, jelita zaczną sprawniej działać. Generalnie powinniśmy pić 1,5 litra wody dziennie plus wodę w innej postaci. W okresie upałów 3 litry.

Detoks jaglany

Kasza jaglana ma właściwości odkwaszające, nie zawiera glutenu, znajdziemy w niej żelazo, magnez, witaminy B, E, K, kwas foliowy, fosfor, sód, potas, wapń, cynk, krzem, błonnik pokarmowy. Kasza powinna znaleźć się w naszym menu przynajmniej raz w tygodniu. Natomiast, jeśli chcemy przeprowadzić oczyszczanie organizmu wykorzystując jaglankę jest to dobry pomysł. Jedynie osoby chorujące na Hashimoto nie powinny przeprowadzać żadnych kuracji oczyszczających bez konsultacji z lekarzem. Detoks jaglany nie wywołuje pogorszenia samopoczucia, oczyszcza z toksyn, odkwasza i odżywia. Powinien trwać dwanaście dni, ale można go przedłużyć. W trakcie pierwszych dwóch dni jemy tylko zupę jaglaną. W kolejnych dniach jemy kasze w różnych postaciach z warzywami lub owocami. Każdy dzień powinniśmy zacząć od wypicia szklanki wody oraz od szklanki letniego naparu z 1 łyżki siemienia lnianego. Następnie możemy zjeść śniadanie. Kaszę przed ugotowaniem należy kilka razy przepłukać. Możemy przygotować dania na słodko wykorzystując owoce i orzechy, zapiec w papryce, ugotować krupnik jaglany z warzywami. Przepisy na smaczne dania z jaglanki znajdują się w książce Beaty Sokołowskiej „Detoks alkaliczny” (wydawnictwo Muza SA 2016).

Suplementy diety

Naturalny skład suplementów detoksykujących pozwala na wspomaganie wewnętrznych procesów organizmu. Oczyszczające suplementy działają pobudzająco na układ pokarmowy, wzmacniają rozpad tłuszczu, stymulują wydzielanie soków trawiennych, działają moczopędnie. Zawierają najczęściej piperynę, zieloną herbatę i chrom, które przyspieszają metabolizm a przez to umożliwiają skuteczne oczyszczenie. Przykładem suplementu, który zawiera naturalne składniki i wspiera procesy przemiany materii jest BurnActive. Produkt ten znajdziesz na stronie http://www.smedyczny.pl/

Psychodietetycy polecają tego rodzaju suplementy, ponieważ pozwalają na odzyskanie energii motywującej do aktywności fizycznej oraz oczyszczają organizm z toksyn. W konsekwencji ma to duży wpływ na poprawę stanu cery, sylwetki i samopoczucia.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.