Druga zapowiedź drugiej płyty warszawskiego PALE MANNEQUIN

0
868

“Scattered” to drugi singel promujący nadchodzące wydawnictwo warszawskiego Pale Mannequin – “Colours of Continuity”. Premiera albumu odbędzie się 21 maja.

 

 

Singel „Scattered”: https://youtu.be/x8JYVy99cXY

Pale Mannequin: – Utwór jest kolejną metaforą (nie)ciągłości w naszych życiach – tematu przewodniego albumu. Z dnia na dzień wiele naszych relacji wydaje się stabilnych i spójnych. Jednak spojrzenie z dystansu może ujawnić niewidoczne wcześniej załamania, braki, atrapy czy oszustwa, które odkryte, diametralnie zmieniają naszą percepcję i nastawienie. Niekiedy dramatycznie. 

Młody warszawski zespół, grający prog/art rocka. Łącząc odniesienia do klasyków z poszukiwaniem świeżych brzmień, zaprasza słuchacza w swój świat melancholii i tajemnicy.

Po dobrze przyjętym debiucie (“Patterns in Parallel”, 2019), w 2021 grupa wyda swój drugi album zatytułowany “Colours of Continuity”, skupiając się na szybszych kompozycjach i mocniejszych brzmieniach.

Tomasz Izdebski (Pale Mannequin) o nowej płycie: – Pisanie albumu rozpoczęło się w drugiej połowie 2018 roku – jeszcze przed wydaniem naszego debiutu. Po zakończeniu tamtych nagrań, mieliśmy tylko kilka tygodni przerwy od pisania piosenek z myślą o Pale Mannequin. Osobiście, lata 2018/19 były dla mnie dość intensywne, emocjonalne – jakoś naturalnie przychodziło mi wtedy przelewanie tego na dźwięki. Ogólnie rzecz biorąc nagrania, miksy i proces wydawniczy poprzedniej płyty mocno się przeciągały. W tamtym momencie miałem wrażenie że ciągle uczę się czegoś nowego o muzyce, więc od początku prac nad pierwszym albumem do jego premiery byłem już mentalnie gdzie indziej i chciałem stworzyć już coś innego. Postawiliśmy sobie z Grześkiem za cel, aby nasze kolejne kawałki były żywsze, szybsze, jednocześnie zachowując element nostalgii i melancholii, pewnego rodzaju słodko-gorzki klimat, który moim zdaniem charakteryzuje pierwszą płytę. Chcieliśmy też dać z siebie więcej pod kątem wykonów. Takie były początki drugiego krążka, zatytułowanego “Colours of Continuity”. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.