Męska intuicja. Czy istnieje?

0
6018

Czasami wydawać by się mogło, że męskiej intuicji brak. Mężczyźni bowiem koncentrują się przede wszystkim na logicznym podejściu do życia i jak sami często mówią – konkretach. Dla większości mężczyzn wszystko jest czarne lub białe, więc nie ma czegoś takiego jak przeczucia.

 

Rozmawiając z wieloma mężczyznami, okazuje się, że każdy przyznaje się do faktu, że gdyby słuchał intuicji, znacznie lepiej by mu w życiu poszło, udało się zrealizować daną pracę lub przestrzegło przed konsekwencjami źle podjętej decyzji.

Mężczyźni dostrzegają atuty intuicji dopiero po fakcie. Najczęściej wtedy, kiedy wpadają już w poważne życiowe kłopoty, i zdają sobie sprawę, że otrzymywali od życia znaki, które je przed wszystkimi kłopotami ostrzegały, ale usilnie je wypierali i lekceważyli.

Czasami nie dostrzegają sygnałów podsuwanych przez los nawet w momencie trwania w największych kłopotach, i odrzucają dalsze sygnały, które mogą ich z danych kłopotów wyciągnąć. Dalej traktują intuicję jako widzimisię, a nie jako konkretne podpowiedzi od losu. Dalej wypierają intuicję na rzecz czyichś sugestii, słów, sytuacji, które logicznie ze sobą łączą –  przecież są prawdziwsze niż znaki jakie dostają.

Kobiety znacznie łatwiej odczuwają intuicje, chociaż również nie zawsze jej słuchają. Bywają bowiem w życiu sytuacje bez wyjścia, z których trudno się wycofać. Nawet wtedy, kiedy intuicja wręcz krzyczy, aby uciekać od ludzi, zdarzeń czy spraw, nie bardzo wiadomo jak się wycofać i zawrócić na wcześniejszą drogę, naprawiając swój błąd wcześniejszego zlekceważenia głosów intuicji.

Jeżeli zatem, jako mężczyzna, podejmujesz wszystkie decyzje po męsku – nagle, impulsywnie, konkretnie, bez zastanawiania się nad sednem i późniejszymi konsekwencjami swoich decyzji – możesz takową intuicje wyćwiczyć.

Najlepiej dostrzega się ją w sytuacjach pokrewnych, na drodze do podjęcia określonego działania.

Przykłady

Dobrym przykładem jest np. ważne spotkanie, na którym podpisać mamy życiowy kontrakt. Spotkanie jest umówione, ale zanim do niego dojdzie dzieją się dziwne sytuacje, które podpowiadają by przenieść je na inny termin, by raz jeszcze przeanalizować umowę, a może całkowicie zrezygnować z danego kontraktu. Sygnałem do przemyśleń powinny być takie sytuacje jak – zepsucie się samochodu, kiedy jesteśmy w drodze na spotkanie, rozlanie się kawy na ubranie, zgubienie umowy czy notatek, które są do tego spotkania niezbędne, zaspanie, mimo że bez problemu powinniśmy wstać na czas, a niekiedy nawet ciężkie, męczące sny, która nie przewidują dobrych decyzji.

Czasami impulsem do odczytania intuicji i znaków, są również sytuacje, kiedy na czymś bardzo Nam zależy, walczymy o to, staramy się, a stale coś w tym temacie zawodzi, nie udaje się, natrafiamy na nieżyczliwych ludzi, zamiast sukcesów spotyka Nas porażka za porażką, a my nadal uparcie chcemy osiągnąć to co założyliśmy mimo, że nie ma z tego żadnych efektów. Warto się wtedy zastanowić i zadać sobie pytanie – czy to na pewno jest dla mnie? Wystarczy zatrzymać się na chwilę, zrobić dzień przerwy na własne przemyślenia, wypisać plusy i minusy swoich wysiłków, aby dostrzec, że to intuicja przestrzega Nas przed każdym kolejnym krokiem, a my tkwimy i walczymy o ludzi, sytuacje, zdarzenia, które nie są dla Nas korzystne.

Znaki i sygnały

Znaki są mocno powiązane z intuicją. Kiedy nie słuchamy pierwszych sygnałów od intuicji, kolejnymi są znaki na naszej drodze. Jeżeli zauważając przeciwności dalej będziemy je bagatelizować, będziemy otrzymywać kolejne, aż do momentu kiedy zrozumiemy, że możemy podjąć niekorzystną decyzję, mimo, że prezentuje się ona na pierwszy rzut oka wyśmienicie.

Różnica między intuicyjnymi spostrzeżeniami kobiet i mężczyzn jest jedynie taka, że kobieta zaczyna się w takich sytuacjach zastanawiać czy na pewno podejmuje dobrą decyzję, a mężczyzna traktuje te same sygnały jako najzwyklejsze przeszkody na drodze do rzekomego sukcesu. Tylko przeszkody do sukcesu są najczęściej drobnymi trudnościami w realizacji danego celu, a nie kluczowymi sytuacjami, które próbują zmienić cały bieg późniejszych wydarzeń.

Jeżeli jako mężczyzna, nie wierzysz w swoją intuicję i uważasz, że mają ją tylko kobiety, to nic nie stoi na przeszkodzie na sprawdzeniu swojej intuicji w najbliższym czasie. Kto wie, może nie raz uchroni Cię ona od niejednej błędnej decyzji i to właśnie dzięki niej odniesiesz spektakularny sukces, a nie jedynie jego złudną namiastkę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.