Polacy oczekują większej inteligencji od kamery samochodowej

0
124

– Kamery samochodowe są popularnym akcesorium w Polsce, ich posiadanie deklaruje blisko połowa naszych rodaków. Wśród aspektów, na które zwracamy uwagę podczas wyboru wideorejestratora dominują te związane z parametrami i wygodą użytkowania. Niemniej uwagę zwraca fakt, że stosunkowo dużo ludzi zaczyna traktować te urządzenia jako coś więcej niż kamerę. Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, czy alerty o zbliżaniu się ruchomych obiektów są czynnikami, na które  również przykuwają większą uwagę.

 

 

 

Marka Nextbase od zawsze widziała w kamerach samochodowych urządzenia mogące przyczynić się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na drogach. To dlatego firma cyklicznie prowadzi badania, które pozwalają jak najlepiej zrozumieć potrzeby uczestników ruchu drogowego. W ostatnim czasie marka Nextbase spytała respondentów m.in. o to jaki aspekty są dla nich istotne w momencie wyboru wideorejestratora.

Proza życia i dążenie do rozwoju

Wśród najważniejszych dla Polaków czynników dominują te związane z parametrami technicznymi oraz wygodą użytkowania. Do pierwszej grupy zaliczyć można cenę, rozdzielczość rejestrowanego obrazu, dostępność funkcji usprawniających nagrywanie w nocy czy niezawodność przechowywania materiału wideo. Każdy z wymienionych aspektów był wskazywany przez przeszło 20% respondentów. Równie ważna okazała się prostota użytkowania oraz łatwość instalacji.

To co jednak zwraca uwagę w odpowiedziach Polaków, to stosunkowo duże odsetki wskazań rozwiązań, które są w stanie zwiększyć bezpieczeństwo oraz wszechstronność kamery samochodowej. Dla co piątego respondenta ważnym aspektem okazała się możliwość rozszerzenia pola rejestracji obrazu, np. o widok wsteczny. Dla 13% ankietowanych istotnym czynnikiem jest rozwiązanie pozwalające na zdalną transmisję z kamery samochodowej w czasie rzeczywistym, aby sprawdzić to, co dzieje się wokół samochodu. Poszukiwanymi przez Polaków są funkcje bezpieczeństwa, np. połączenie alarmowe SOS oraz automatyczny alarm w przypadku zbliżania się obiektów (np. innych samochodów, rowerzystów, pieszych). Obie odpowiedzi z zakresu bezpieczeństwa zostały wskazywane w 14% przypadków. Odpowiedzi Polaków mogą sugerować, że coraz częściej poszukują oni czegoś więcej niż zwykłego rejestratora trasy.

 Nextbase wyprzedza potrzeby

Nextbase bacznie przygląda się rynkowym trendom oraz dąży do wyprzedzania ich. Do najlepiej sprzedających sięproduktów tej marki w Polsce należą obecnie do kamery samochodowe serii 2. Większość znajdujących się w niej modeli (622GW, 522GW, 422GW, 322GW) oferuje system Emergency SOS. W przypadku wypadku i braku reakcji ze strony kierowcy wyśle on do odpowiednich służb informacje o zdarzeniu, dokładnym jego miejscu, kierunku, w którym poruszał się pojazd, a nawet zapisane dane medyczne właściciela. Jak mówi Allard Rustenhoven, Head of European PR and Communications w Nextbase:

“Od zawsze w naszej wizji kamera samochodowa jawiła się jako sprzęt, na którym można polegać. Jest wygodny w obsłudze, ale również zwiększa bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Ten ostatni aspekt jest dla na szczególnie ważny. Z naszych wewnętrznych badań wynika, że samo posiadanie wideorejestratora w samochodzie ma pozytywny wpływ na styl naszej jazdy. Niemniej na drodze nie wszystko zależy wyłącznie od nas samych, więc stale rozwijamy rozwiązania, które zwiększają bezpieczeństwo podróżujących. W naszych kamerach serii 2 zadebiutował system Emergency SOS, a już niedługo zaprezentujemy rozwiązania, które pozwolą kamerze samochodowej stać się inteligentnym asystentem kierowcy.”

O badaniu:

Informacje opierają się na ankiecie przeprowadzonej przez YouGov Deutschland GmbH w imieniu Nextbase. W trakcie tego procesu (w dniach 23-29 listopada 2023 r.) w Polsce przebadanych zostało 1058 pełnoletnich osób, które posiadają lub użytkują samochód. W kolejnych miesiącach marka Nextbase podzieli się dalszymi wnioskami z badania.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.