Zegarki męskie. Wybierz swój ulubiony model

0
253

Wydawałoby się, że w dobie smartfonów zegarki na rękę znikną ze sklepów -nic bardziej mylnego. Zegarki nadal są pożądanym gadżetem. Mogą być one doskonałym uzupełnieniem naszego codziennego wizerunku.

 

Dlaczego zegarki nie zniknęły

Zegarki pełnią dwie funkcje, przede wszystkim pozwalają na szybką kontrolę czasu. Wyciąganie za każdym razem smartfona, by sprawdzić czas, jest nie tylko niewygodne, ale czasami nawet niewskazane. Zegarek na ręce pozwala na dyskrecję. Zarówno zegarki damskie, jak i męskie nadal są uzupełnieniem stylizacji. Z tego względu najczęściej posiadamy kilka zegarków o zróżnicowanym wzornictwie i funkcjach. Dobrze dobrany zegarek to nadal uniwersalny prezent, który ucieszy każdego. Duży wybór zegarków renomowanych firm o klasycznym oraz nowoczesnym wyglądzie, można znaleźć w polecanych przez nas sklepie internetowym http://www.zegarkionline.pl. Z pewnością każda osoba ceniąca wysoką jakość i styl znajdzie w ich ofercie coś dla siebie.

Klasyka zegarków – zegarki szwajcarskie

Zegarki szwajcarskie cieszą od zawsze najlepszą renomą, ale i najwyższą ceną. Zawdzięczają to głównie klasycznemu i eleganckiemu wyglądowi, ale przede wszystkim niezawodnemu odmierzaniu czasu. W całości wykonane są ręcznie i składają się z setek drobnych idealnie dopasowanych elementów. To bardzo precyzyjna i czasochłonna praca. Oryginalne zegarki szwajcarskie na kopercie posiadają grawer „Swiss made”- zawsze należy zwracać na to uwagę.

Kryteria wyboru zegarka

Wybierając zegarek warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Bez względu na to, czy będzie to zegarek damski, czy męski. Kryteria wyboru będą bardzo podobne. Koperta i szkło stanowią opakowanie mechanizmu zegarka. Poza ich wyglądem warto brać pod uwagę materiał, z którego zostały wykonane. Najbardziej cenione są tarcze wykonane z metali szlachetnych lub ze stali pokrytej cienką warstwą złota, srebra lub platyny. Dla dzieci lub sportowców przeznaczone są zegarki w obudowie z plastiku, które są znacznie tańsze.
Rodzaj i jakość szkła decydują o odporności dekla na zarysowania.

Mechanizm zegarka odpowiada za dokładne wskazanie czasu i żywotność zegarka. Najbardziej klasyczne zegarki posiadają mechanizm nakręcany koronką. W nowoczesnych zegarkach stosowane jest także zasilanie promieniami słonecznymi lub bateriami. Ich dokładność bywa bardzo różna. Na koniec zostaje wybór kształtu i wielkości zegarka (dopasowane do nadgarstka), koloru oraz bransoletki lub klasycznego skórzanego paska. Osoby prowadzące aktywny tryb życia do wyboru mają także smartwatche z dodatkowymi funkcjami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.