Rusza przedsprzedaż książki „Hektor i wehikuł czasu”

0
788

Swoją pierwszą edukacyjną książkę pt. „Hektor, psia opowieść” (ang: ‘Hector, A Dog’ Story’) Renata Kamińska wydała w  2020 roku w języku polskim i angielskim. Zebrała ona jeszcze przed wydaniem dwanaście recenzji, w tym aktorki Anny Samusionek i aktywistki z Fundacji Mondo Cane. Tematyka książki przełamuje także tabu trudnych tematów w literaturze dziecięcej jak wojna,  śmierć , stosunek do Boga, dyskryminacja, porzucenie itd. (Recenzje tutaj). Książka znalazła się też na liście rekomendowanych książek o zwierzętach Portalu E-Dziecko wydawanego przez Gazetę Wyborczą oraz hinduskiego Robin Age,  Austrialian Dog Lover, angielskiego Your Dog Magazine i innych.

 

 

Książka mimo wielu utrudnień organizacyjno-logistycznych jest czytana z powodzeniem w ponad 16 krajach na 5 kontynentach, co świadczy o uniwersalności podjętej tematyki i jej dobrym odbiorze wśród dzieci. Została włączona też do programu mentorskiego  o psach dla dzieci  pod patronatem Westminster Children’s University w Londynie. Renata Kamińska prowadzi też warsztaty z dziećmi w szkołach angielskich i polonijnych, które rozwijają empatię.

W wielkim skrócie książka opowiada o miłości, przyjaźni i szczeniaku o imieniu Hektor, szukającym szczęścia-w zestawieniu z szarą rzeczywistością drugiej wojny światowej. To historia, która dowodzi, że nadzieja nigdy nie umiera, a na każdego czeka szczęście. Książka doczekała się też ukraińskiej wersji. Zbiórkę na druk i bezpłatnie przekazanie dzieciom można wesprzeć na: https://pomagam.pl/hektordlaukrainy.

Natomiast  w drugiej książsce „Hektor i wehikuł czasu” (ang: „Hector and the Time Machine”) pies Hektor podróżuje wehikułem czasu do roku 2020. Hektor w swojej podróży dookoła świata jest obserwatorem ważnych wydarzeń i zjawisk m.in. pandemii, zmiany klimatu, brexitu, ruchu BML, wielokulturowości itd. Pies tak jak dziecko zadaje pytania i szuka odpowiedzi by zrozumieć złożoność współczesnego świata. Tematyka książki pomaga rodzicom podjąć rozmowy z dzieckiem na trudne tematy w oparciu o ich własny system wartości i wiedzę. Hektor tak jak dziecko nie ocenia, a jedynie zadaje pytania. Książka już ma ponad dwadzieścia recenzji i patronat różnych organizacji i instytucji m.in.:  Granice.pl – wszystko o literaturze, Dziecko w Warszawie, Miasto Dzieci, Magazyn Dzieci, Kumpel, Europejski Klub Kobiet, Centrum Kadry Dyrektorskiej Edukator i kilka innych.

Książki o Hektorze poleca też wybitny uczony prof. Jan Miodek. Renata była m.in gościem programu telewizyjnego „Słownik polsko@polski”. Za swój projekt crowfundingowy Renata znalazła się również wśród 5 finalistów konkursu BOLD Awards III w kategorii projektów Crowdfundingowych. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w H-FARM w kwietniu 2022 w Wenecji we Włoszech.

„Z wielką satysfakcją i radością zanurzyłem się w psi świat Hektora, a także z podziwem dla Autorki, że tak pięknie weszła w świat tego czworonoga.” – prof. Jan Miodek, wybitny uczony, językoznawca

„Jeśli macie ochotę na piękną i wartościową podróż po świecie, to koniecznie dołączcie do Hektora!” – Magdalena Mentel, redaktor prowadząca Magazynu Dzieci

„Jeśli drogi rodzicu szukasz książki, która pomoże Ci rozmawiać z dzieckiem na temat tego, co dzieje się na świecie, jest to idealna pozycja wyjściowa.” – mgr Natalia Supeł, psycholog dzieci i młodzieży

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.