Genesis Open z pazurem – Tygrys wraca na Rivierę!

0
284

Tiger Woods znowu zagra w Riviera Country Club. Co dość dla niego niezwykłe, nigdy tam nie wygrał, mimo dziesięciokrotnych starań! Tylko dwukrotnie był w najlepszej piątce, z czego w 1999 roku był drugi, po przegraniu dogrywki z Billym Mayfair. Po raz ostatni próbował tam swoich sił w 2006 roku, jednak z powodu infekcji musiał wycofać się już po dwóch rundach.

 

To zupełnie niezwykły tygrysi zakątek świata! Spośród wszystkich miejsc, w których wystąpił on przynajmniej 4 razy, zawsze tam kiedyś wreszcie zwyciężał. To pole jednak jest nieprzejednane i żelazna reguła póki co się tu nie sprawdza. Póki co! Paradoksalnie, Tygrys darzy to miejsce wielką, nieskrywaną i chyba trochę nieodwzajemnioną miłością.

Decydujący jest fakt, że Riviera nierozerwalnie kojarzy mu się z dzieciństwem, a co najważniejsze – z jego tatą. Po raz pierwszy przyjechał tam jeszcze jako 9 – latek i wspólnie z ojcem kibicował w rozgrywanym niedaleko Los Angeles turnieju. Panowie Woods później wybierali się tam jeszcze wielokrotnie.

Tiger w wieku 15 lat Tiger próbował po raz drugi dostać się do turnieju w tzw. „poniedziałkowych kwalifikacjach”, oferujących dla zwycięzcy przepustkę do rozgrywanego trzy dni później turnieju. Grał wtedy na South Course Los Serranos Country Club: „To był moment, którego nigdy nie zapomnę. Grałem wtedy najlepszą rundę mojego życia i byłem (-8) po 17 dołkach myśląc, że kwalifikuję się do swojego pierwszego turnieju PGA TOUR. Wtedy podszedł do mnie tamtejszy head pro i powiedział, że w klubie czeka już dwóch graczy z wynikiem -10! Co?! Musiałem zrobić eagla na ostatnim dołku par 5 z perspektywą bardzo trudnego drugiego strzału nad wodą na green. Zagrałem do wody, zrobiłem bogeya i skończyłem rundę w 65 uderzeniach. ”

W tamtym momencie to był koniec marzeń Tigera o udziale w Los Angeles Open. Chwilę później wygrał on US Junior Amateur, pierwszy z sześciu pod rząd wygranych turniejów USGA w tamtym sezonie. To z kolei w połączeniu z popisami podczas poniedziałkowych kwalifikacji, zwróciło na niego uwagę włodarzy Los Angeles Open, którzy w końcu się zreflektowali i postanowili zaprosić lokalnego predatora do gry.

….

Więcej na http://golfchannel.pl/?news=genesis-open-z-pazurem-tygrys-wraca-na-riviere

Kasia Nieciak

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.