Bentley Meets Art: intrygująca opowieść o pięknie i doskonałości

0
210

Marka Bentley w ramach projektu BENTLEY MEETS ART zrealizowała inspirującą sesję zdjęciową. Fotografie autorstwa Zuzy Krajewskiej prezentują kolekcję Gosi Baczyńskiej w towarzystwie luksusowych samochodów, na tle jednego z najbardziej docenianych projektów architektonicznych w Europie – gmachu Filharmonii Szczecińskiej. Efektem unikalnego połączenia mody, sztuki, designu i motoryzacji jest wystawa prac, którą można podziwiać w ramach programu MUSIC.DESIGN.FORM Festival organizowanego przez Filharmonię w Szczecinie. Brytyjska marka została Partnerem tego wydarzenia.

 

 

 

Unikalny design, skupienie na detalu i ponadczasowy charakter – to wszystko łączy markę Bentley z oryginalnymi projektami Gosi Baczyńskiej i architekturą Filharmonii Szczecińskiej. Wyjątkowa sesja zdjęciowa została zrealizowana przez Zuzę Krajewską, jedną z najbardziej rozpoznawalnych fotografek modowych.

Efekty współpracy po raz pierwszy zaprezentowano w Warszawie podczas plenerowego happeningu operowego Aria di Potenza w reżyserii Krystiana Lady, połączonego z pokazem kolekcji Gosi Baczyńskiej z okazji jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej.

Luksusowe samochody marki Bentley są doceniane na całym świecie m.in. ze względu na niezwykle dopracowane ręczne rzemiosło. Podobnie jest z modą – kreacje tworzone przez projektantów są odpowiedzią na konkretne oczekiwania, skrojone na miarę i dobrane do indywidualnych preferencji. Połączenie tych światów pozwoliło nam stworzyć fascynującą historię, a dzięki współpracy z tak utalentowanymi partnerami, jeszcze mocniej podkreślić piękno, charakter i doskonałość naszych samochodów – mówi Piotr Jędrach, General Manager marki Bentley w Polsce.

Tłem dla luksusowych samochodów i oryginalnych kreacji stał się gmach  Filahrmonii w Szczecinie, nagrodzony m.in. najważniejszą europejską nagrodą  architektoniczną oraz jedną z najbardziej prestiżowych na świecie. Inspirująca sesja zdjęciowa stała się także częścią programu  organizowanego przez Filharmonię wydarzenia – MUSIC.DESIGN.FORM Festival, który odbywa się w dniach 21-25 września. Marka Bentley została oficjalnym partnerem tego wydarzenia.

– MUSIC.DESIGN.FORM to festiwal, który łączy najróżniejsze przejawy sztuki – tej codziennej i tej, którą mamy od święta. Przede wszystkim jednak pokazuje, że granic nie ma – mówi Dorota Serwa, Dyrektor Filharmonii w Szczecinie. W harmonijny sposób projektujemy naszą przestrzeń tak, aby można było w niej zaprezentować najciekawsze zjawiska, również te związane z modą i z naszym stylem życia – dodaje.

Więcej o samym festiwalu na MDF.filharmonia.szczecin.pl.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.