Zintegrowany mężczyzna – czyli jaki?

0
572

Kryzys męskości, pomieszanie ról w związkach, ciągły pęd w pracy, obciążenia psychiczne z dzieciństwa, to tylko niektóre kwestie jakie porusza Marcin Wąsik w nowej wersji książki „Zintegrowany Mężczyzna”. O sytuacji psychicznej mężczyzn należy zacząć mówić głośno i przełamywać stereotypy zakorzenione w nas od pokoleń. Praca nad dysfunkcjami, nauczenie się stawiania granic, nagradzania, szczerości w związku i wobec siebie, mają pomóc w stworzeniu autentycznego, męskiego życia.

 

 

 

Zdrowie psychiczne staje się coraz ważniejszą i szerzej omawianą kwestią, co jest bardzo dobrym zjawiskiem. Mężczyźni, którzy do tej pory zdecydowanie rzadziej szukali pomocy w kwestiach mentalnych, zaczynają się odblokowywać i w końcu docierać do osób, które pomogą im coś zmienić.

Na rynku istnieje bardzo niewiele poradników skierowanych stricte do mężczyzn. Jest ich mnóstwo jeśli chodzi o kobiety, jednak mam wrażenie, że zapominamy o facetach, którzy także przecież tej pomocy potrzebują. Psychika kobiet i mężczyzn się różni. Ja od 20 lat uczę, jak mężczyźni mogą wyjść
z błędnego koła w jakie się wpakowali i przez to cierpią. Dzięki temu są w stanie naprawić swoje wiszące na włosku związki i oczywiście budują na nowo autentyczne życie, budują zintegrowaną męskość
– mówi Marcin Wąsik, pierwszy w Polsce mentor Syndromu miłego faceta, mentor mężczyzn
i szkoleniowiec.

Kim jest Zintegrowany Mężczyzna?

– Rozróżniamy dwie główne postawy funkcjonowania mężczyzn, jest to Miły Facet oraz całkiem przeciwna postawa zimnego drania. W obu przypadkach faceci przyczyny wszelkich niepowodzeń i problemów emocjonalnych widzą poza sobą. Uciekają się do manipulacji, kontroli i wielu innych bardzo negatywnych zachowań. Panowie pracując nad sobą chcą znaleźć jakiś złoty środek pomiędzy tymi dwoma modelami, co jest błędne. Tak naprawdę trzeba pochylić się nad trzecim, poprawnym, czyli właśnie Zintegrowanym Mężczyzną. Wychodzi on ponad te dysfunkcyjne role i tworzy całkowicie nową jakośći styl zachowań. Zintegrowany Mężczyzna nie jest napędzany przez potrzebę zarządzania swoim niepokojem, poprzez próby kontrolowania ludzi i sytuacji poza nim. Dlatego może pokazać się w życiu i w związkach z siłą, odwagą i uczciwością. Potrafi być wrażliwy i przejrzysty. Potrafi pozwolić ludziom zbliżyć się do siebie i poradzić sobie z uczuciem separacji. Jest pełen pasji, żyje zgodnie ze swoim potencjałem i daje swój dar światu. Potrafi ocenić, co jest najbardziej potrzebne w danej sytuacji. Ma odpowiednie granice i potrafi jasno komunikować swoje potrzeby. Potrafi wejść na całość w związek i prowadzić go z miłością i uczciwością – mówi w swojej książce „Zintegrowana męskość” Marcin Wąsik.

Marcin Wąsik w nowej wersji książki oraz na warsztatach jakie prowadzi z mężczyznami, uczy wyjścia z dysfunkcyjnych postaw (np. postawy Miłego Faceta) oraz pokazuje jak stać się właśnie Zintegrowanym Mężczyzną. Udowadnia jak ważny jest spędzanie czasu z innymi mężczyznami (męskie przyjaźnie), posiadanie swoich pasji, ale także duchowość i pracowanie nad świadomością o czym często panowie zapominają.

Mężczyźni muszą dbać o swoje zdrowie psychiczne

– Mężczyźni zapomnieli jak dbać o siebie i wynagradzać się za ciężką pracę. To prowadzi do destrukcyjnych zachowań, często też do depresji, gdzie odreagowują stres i zmęczenie oraz kłótnie w związku choćby poprzez nadużywanie alkoholu, pornografię. Co więcej, gdy pytam mężczyzn jak chcieliby się nagrodzić, to nie mają pojęcia. Nie wiedzą, co w życiu może sprawić im realną radość czy dać odpoczynek. Od lat wiele mówi się o „self care”, dotyczy to jednak tylko kobiet. Czy mężczyźni nie zasługują i nie potrzebują także odstresowania się, ale takiego konstruktywnego? Okazuje się, że faceci o tym sami zapomnieli pogrążeni w pędzie i realizacji oczekiwań otoczenia. Ja pokazuję jak to zmienić za pomocą konkretnych działań, jakie u mnie się sprawdziły – dodaje Marcin Wąsik.

Nieustanny rozwój i działanie są kluczowe dla każdego człowieka. Mężczyźni także tego potrzebują, co udowadniają przykłady zawarte w książce Marcina Wąsika.

Marcin Wąsik – Pierwszy w Polsce licencjonowany mentor Syndromu Miłego Faceta. Biznesmen, szkoleniowiec, mentor mężczyzn, autor książki „Zintegrowana męskość” oraz współautor bestselleru „Pokochaj swój umysł”. Wiedzę i doświadczenie zdobywał studiując na TPI University w USA u Dr. Robrta Glovera. Umiejętności coachingowe nabył od profesjonalistów z Instytutu Mukoid. Od kilkunastu lat intensywnie zajmuje się pracą z męskością i relacjami partnerskimi.

Zintegrowana Męskość – wersja papierowa PRZEDSPRZEDAŻ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.