Zasłony gotowe i firanki gotowe do pokoju dla nastolatka

0
89

Dzieci szybko rosną. Dlatego też czasami trzeba zmienić aranżację wnętrz w pokoju starszego dziecka. Nie wszystko już będzie pasowało dla niego. Czasem coś może okazać się po prostu bardzo dziecinne. Zasłony gotowe oraz firanki to coś nad czym również należy pomyśleć, jeśli już zmieniamy wystrój całego wnętrza!

 

Metamorfoza pokoju dla dziecka

Jeśli decydujesz się zmienić wystrój pokoju dla dziecka, skonsultuj się z nim. Szczególnie, gdy jest ono już nastolatkiem. Warto, aby ono również zadecydowało o pewnych rzeczach. Nastolatki mają już swoje upodobania, zainteresowania oraz swoje gusta. Dlatego też rozmawiaj z nim, jak chce, aby wyglądał jego pokój. Ważne, aby dziecko czuło się w nim dobrze. Jeśli Ty sam wszystko zaplanujesz, nastolatek może być zwyczajnie niezadowolony. Dodatki są bardzo ważne. One mogą dużo zmienić w całym wnętrzu. Naprawdę metamorfoza pokoju dla dziecka nie musi wiązać się z dużymi kosztami!

Zaplanuj wystrój wnętrza

Najpierw ustal wraz ze swoim dzieckiem, w jaki stylu będzie pokój. Styl może być naprawdę różny. Potem natomiast dobiera się dodatki i inne rzeczy zgodnie z tym, jaka jest aranżacja pomieszczenia.

Okno. Firany gotowe i zasłony

Pamiętaj, żeby okno prezentowało się dobrze musi mieć odpowiednio dobrane firany gotowe i zasłony. Co to znaczy odpowiednio dobrane zasłony i firany gotowe? To nic innego jak dopasowanie tych dekoracji okiennych do stylu całego wnętrza. Dobór też zależy od tego, jakiej płci jest Twoje dziecko i w jakim dokładnie jest wieku. Dla młodszego dziecka będziesz mógł wybrać firany, zasłony np. w samochodziki, w lalki barbie. Natomiast już dla starszego, nastolatka nie będzie to odpowiedni wybór. Zresztą nastolatkowie mają już swoje gusta i upodobania. Możesz wybrać coś bardziej subtelniejszego, delikatniejszego. Postaw więc na jednolite barwy zasłon i firan. Wzorzyste dekoracje okienne idealnie będą pasowały dla dziewczyny. Firany z nadrukiem też są dobrą opcją. Zresztą kwiaty na zasłonach również będą wyglądały korzystnie. Warto postawić na jasne barwy. Dziewczynce w wieku nastoletnim na pewno spodobają się zasłony w tych barwach. Sprawa inaczej wygląda, jeśli chodzi o chłopca. Tutaj warto pomyśleć nad bardziej zdecydowanymi kolorami. Coś mocniejszego będzie odpowiednim wyborem!

Z jakich tkanin powinny być wykonane zasłony, firany do pokoju nastolatka?

Zasłony gotowe oraz firany nie tylko mają spełniać funkcje estetyczne, ale również praktyczne. Oczywiście muszą dobrze przepuszczać światło słoneczne. Nastolatkowie dużo się uczą, odrabiają zadania domowe, więc dużo też światła naturalnego im się przyda! Wybierz więc te delikatniejsze tkaniny. One na pewno się dobrze sprawdzą. Dobre są te o strukturze siateczki.

O czym też koniecznie musisz pamiętać?

Oczywiście musisz pamiętać, aby wszystko ze sobą współgrało. Zasłony i firany również postaraj się dobrać tak, aby pasowały do wnętrza.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.