Wieczór autorski i wernisaż w jednym!

0
1170

Jak wyglądali by starożytni gdyby postanowili zostać hipsterami? Z pewnością nie zabrakłoby ich na Placu Zbawiciela. I nie zabraknie! W czwartek 13 lipca zobaczyć ich będzie mógł każdy, kto przyjdzie na kawę i pogaduchy do Karmy na Placu Zbawiciela, a tam… Przemek Chojecki i jego książka „Plac Zbawiciela” i grafiki artystki Kasi Suro, która zainspirowała się twórczością pisarza i przygotowała niezwykłe prace. Wieczór autorski i wernisaż w jednym! Wstęp wolny.

 

Czy warto wrócić do Polski z emigracji? Odpowiedzi na to pytanie szuka główny bohater, na co dzień mieszkaniec Wielkiej Brytanii. Kiedy wraca do Warszawy, spotyka się ze swoim przyjacielem na Placu Zbawiciela.

Rozmawiają o wyjazdach i powrotach, o młodości, możliwościach, nowej i starej Polsce, o kulturze, historii i tęsknocie. W dialogach nad kawą i winem budują własny świat i powoli wypracowują odpowiedź na pytanie czy warto. Tłem rozmów jest współczesna Warszawa z całym swym kolorytem ‒ od Charlotte przez Plan B do Karmy.

Przemysław Chojecki – urodzony w 1988 roku w Warszawie. Doktor matematyki, miłośnik i kolekcjoner sztuki, bibliofil. Pięć lat mieszkał w Paryżu, dwa lata spędził w Oksfordzie. W lipcu 2016 roku wrócił do Warszawy. Tym razem na stałe. Wygłaszał wykłady na konferencjach i seminariach między innymi w Nowym Jorku, Bostonie, Zurychu, Cambridge, Kioto, Seulu i Bombaju.

Kasia Suro – Ilustratorka, graficzka, Córka Polka. Mieszka i pracuje w Barcelonie. Jej wystawy: Rewiry, Stereotypy o Polsce, Weird Rules of Polska, Lublin, 2016, Knock knock, Galeria Verdi Verd, Barcelona 2017, Galimaties, Mariners, Barcelona 2017  – www.kasiasuro.com

Zapraszamy do Cofee Karma na Placu Zbawiciela, 13 lipca o 20:00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.