Tunezja w samym sercu Krakowa

0
1739

Aromatyczny zapach shishy, 30-kg tort w tunezyjskim stylu, festiwal smaków, zabawa z Dj-em Bojackiem, profesjonalny taniec brzucha w wykonaniu Kingi Kwiecień, suweniry z kraju jaśminu, wyjątkowe upominki od The Secret Soap, Krakowskiej Jaskinii Solnej oraz Lejdis Fitness Club.

 

Spotkanie z wokalistką Magdaleną Femme oraz loteria z cennymi nagrodami to tylko kilka z wielu atrakcji przygotowanych dla ponad 120 gości wieczoru podróżniczego, jaki odbył się 15 maja w Shisha Club by Bollywood na Małym Rynku w Krakowie. To kolejny głośny projekt krakowskiego społecznika, trenera językowego i dziennikarza – Dawida Łasuta.

– W swoich działaniach staram się podejmować jedynie tematy, które są mi bliskie i dobrze znane. Promuję Tunezję, ponieważ odbyłem kilkanaście podróży do tego państwa, miałem okazję dokładnie poznać jej kulturę, zwyczaje, kuchnię czy mieszkańców. To zdecydowanie najbardziej zeuropeizowany spośród krajów Afryki Północnej z liczną reprezentacją Pań w parlamencie, obowiązkiem szkolnym dla dziewczynek, laureat Pokojowej Nagrody Nobla. Moje liczne wyjazdy do tego kraju zbiegły się również w czasie z tragicznymi wydarzeniami na plaży w Susie oraz w Muzeum Bardo. Byłem świadkiem przymusowej ewakuacji turystów, masowej histerii w mediach oraz upadku turystyki w tym kraju, która odgrywa przecież kluczową rolę dla ich gospodarki. Nie próbuję nikogo na siłę przekonywać do tego, że tam jest zupełnie bezpiecznie. W obecnej sytuacji tego nie jesteśmy w stanie nikomu zagwarantować ani w Paryżu, ani w Brukseli, ani w Tunisie. Nie warto jednak zupełnie wykluczać wyboru tej destynacji na wakacyjne wojaże i poddawać się psychozie strachu, wywołanie przecież było celem zamachowców – mówi Dawid Łasut.

Charytatywna licytacja

Bilety wstępu można było nabyć w cenie symbolicznego datku 20zł, który został przeznaczony na cel charytatywny. Wpłaty sfinansują kolejny wyjazd rekreacyjny podopiecznych prężnie działającej fundacji „Nie dzieli nas wiek” prowadzonej przez Joannę Sadowy. Podczas wieczoru goście wzięli udział w licytacji charytatywnej, dochód z której zostanie przeznaczony na rzecz fundacji Albedo. Łącznie udało się zebrać prawie 5000zł.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Tunezyjski Urząd ds. Turystyki oraz OASIS TOURS.

Partnerzy wydarzenia

Wśród partnerów wydarzenia znaleźli się również tunezyjska sieć hoteli Thalassa, Hotel Murowanica w Zakopanem, Piotr Werner Photography, Spoko box-catering dietetyczny, Triumf- studio urody, Wyszukane Desery Braci Szewczenko, Daddys pizza, Alina Roszczyńska Kancelaria Finansowo-Ubezpieczeniowa, Węc – Twój jubiler, Klimaty Południa, Salon Klasyka w galerii Plaza, Media billboards oraz Leśne Spa.

Więcej informacji o projektach Dawida Łasuta znajdziecie na:

https://www.facebook.com/Dawid-%C5%81asut-794503953952444/?pnref=lhc


fot. Piotr Werner Photography

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.