Szukasz opon zimowych klasy premium? Wybierz markę Nokian Tyres!

0
1273

Nie będziemy owijać w bawełnę wśród opon możemy zdecydowanie polecić Nokian Tyres. Dlaczego mówimy o tak odważnie? Wszystko dlatego, że ten producent stawia na badania i weryfikację swojej pracy. Nie wypuszcza na rynek kiepskiej jakości produktów i dba o to, by żadna partia nie odbiegała od standardów wyznaczonych przez specjalistów. Skupmy się na konkretach, na szczęście w tym wypadku jest o czym mówić, a to doskonale świadczy o tej marce.

 

 

Opony oponom nierówne – jak znaleźć absolutnego lidera?

Bezpieczeństwo na drodze powinno być najważniejszym aspektem dla wszystkich użytkowników dróg w Polsce. Z każdej strony docierają do nas kampanie społeczne mówiące o tym, że każdy błąd podczas kierowania pojazdem może skończyć się tragicznie. Dlatego za kółko powinno siadać się wypoczętym, a auto musi być w pełni sprawne. Jednak błędy czasem się zdarzają nawet najlepszym. W takim wypadku musimy liczyć na systemy, swój refleks i dobre opony. Skupmy się dziś na tym ostatnim, bo na to możemy mieć zdecydowanie największy wpływ. Refleks w dużej mierze zależy od uwarunkowań genetycznych, a nowoczesne systemy nie są obecne we wszystkich pojazdach w takim samym zakresie. Natomiast opony wymieniamy co kilka sezonów i to dzięki nim możemy poczuć ogromną różnicę w prowadzeniu pojazdu.

Opona oponie nierówna. Na tle konkurencji wyróżnia się Nokian Tyres

Dlaczego tak się dzieje? Wszystko za sprawą parametrów ogumienia. Dobre modele posiadają drogę hamowania na mokrej nawierzchni nawet o kilkanaście metrów krótszą. To długość dwóch autobusów miejskich i to zdecydowanie ma znaczenie. To jednak nie wszystko. Bo odpowiednia przyczepność pozwoli ci utrzymać pojazd na drodze pomimo poślizgu. Trudne warunki, deszcz, śnieg czy oblodzenie to także trudny test, który nie zawsze kończy się pomyślnym wynikiem. Dlatego nie można ryzykować zakładaniem nieznanych marek opon na felgi swojego samochodu.

 

https://www.oponyprofi.pl/szukaj/?marka=Nokian+Tyres&sezon=zimowe&rozmiar=&pojazd


Wygląd nie jest ostatecznym wyznacznikiem jakości ogumienia

Wiele osób nie wie jak trafnie ocenić czy dana opona jest dobrej jakości. Niestety wiele osób zwraca uwagę tylko powierzchowne cechy ogumienia. Absolutnym skandalem jest podejmowanie decyzji zakupowej na podstawie finezyjnego kształtu bieżnika. Twarde dane muszą ostatnim wyznacznikiem i nie ma co patrzeć na walory estetyczne.

Dlaczego Nokian Tyres ucieka konkurencji? Wszystko przez dbałość o wysoką jakość

Nokian Tyres od lat stawia na rozwój. Dlatego pięćdziesiąt procent kosztów wytworzenia opony to wydatki poświęcone na testy. Jak widać gołym okiem to ogromna część. Ktoś nieodpowiedzialny mógłby stwierdzić, że to zupełnie niepotrzebne. Jednak zaznaczymy jeszcze raz, że ogumienie w samochodzie ma zdecydowanie największy wpływ na zachowanie pojazdu na drodze. Odpowiednio dogłębne testy prowadzone przez Nokian Tyres pozwoliły wytworzyć produkt najwyższej klasy.

Solidne marki dają gwarancję – czyli dokładnie tak jak robi to Nokian Tyres

Gwarancja zadowolenia klienta jest często tylko pustym sloganem, bo nie niesie niczego za sobą. Zupełnie inaczej jest w przypadku Nokian Tyres. Ta firma gwarantuje wymianę kompletu opon na dowolne inne, jeżeli te, które już posiadasz nie spełniają twoich wymagań. To pokazuje jak poważnie podchodzą do swojej pracy i z jaką pewnością oferują produkty w ofercie. Niezwykle interesująca jest także ochrona dodatkowa. Daje ona możliwość wymiany opony na nową jeżeli w przeciągu dwudziestu czterech miesięcy od daty zakupu, któraś z posiadanych przez klienta ulegnie losowemu uszkodzeniu. Jako doświadczeni kierowcy wiemy jak trudno jest znaleźć identyczną oponę do kompletu po przebiciu.

Dlaczego warto sięgać po opony najwyższej klasy – zwiększy to twoje bezpieczeństwo na drodze

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że po zakupie nowych opon nigdy nie masz pewności jak auto zachowa się na drodze. Osobiście znamy kierowców, którzy po założeniu nowego ogumienia testują auto na bocznych drogach. Gwałtownie hamując, wpadając w kontrolowany poślizg czy nawet ruszając z piskiem. To wszystko staje się bezcelowe jeżeli masz pewność, że ten komplet opon jest lepszy od tego, który miałeś do tej pory.

Praktycznie wszystko świadczy na korzyść Nokian Tyres – wybór powinien być oczywisty

Wszystkie powyższe fakty bezsprzecznie podnoszą komfort jazdy, zmniejszają szanse na wpadnięcie poślizg, a w kryzysowej sytuacji pomagają z niego wyjść. Nie bez znaczenia jest także poziom hałasu w pojeździe. To pozwala kierowcy lepiej skupić się na sytuacji na drodze. Wiemy, że dla każdego kierowcy ma to znaczenie.

Długoletnie doświadczenie gwarancją dobrego zakupu – nie każdy musi być specjalistą z zakresu opon

Wiemy jak trudno jest wybrać nowe opony do swojego pojazdu. Mało kto śledzi zmiany na rynku i zwykle jest tak, że wracamy do tego tematu co kilka sezonów gdy przyjdzie czas na zakup nowego kompletu opon. Na szczęście są takie firmy jak Nokian Tyres, które dają absolutną pewność co do jakości produktu. Pozostaje życzyć wszystkim szerokiej drogi i wielu kilometrów bezpiecznej jazdy z Nokian Tyres!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.