Silna kobieta? Jak stać się jej partnerem a nie przeciwnikiem

0
3105

Silna kobieta – słowa, na które wielu mężczyzn reaguje ucieczką. Skąd takie przekonanie, że silnej kobiety należy się bać, unikać, traktować jak przeciwnika? W jednym zdaniu można ująć odpowiedź – z niezrozumiałości i braku wysiłku, aby poznać przyczynę dlaczego silna kobieta takową się stała.

 

Silnej kobiecie przykleja się z góry narzuconą łatkę, że nie jest potrzebny jej partner, bo przecież we wszystkim potrafi poradzić sobie sama. Jest samowystarczalna, więc po co jej jakikolwiek mężczyzna. Sama potrafi na siebie zarobić, utrzymać się, zbudować biznes, dom wychować dzieci czy zadbać o domowe zwierzaki i obowiązki. Do tego chce dobrze wyglądać, stale się rozwijać i stara się zawsze znaleźć czas na pasje lub aktywny tryb życia. Kiedy we wszystkim sobie radzi, potrafi nawet zmienić koło w samochodzie, przykręcić śrubki w domu, a nawet wykonać samodzielnie remont, wówczas mężczyźni chórem mówią – „po co jej facet, przecież on już nie ma czego przy niej robić. Nie ma o co zabiegać, nie będzie robił na niej wrażenia jak po męsku naprawi coś w domu czy to on zmieni koło w samochodzie”.

Ale co z zachwytem silnymi kobietami?

Zachwyt taką kobietą, z twarzy mężczyzny nie znika nigdy. Nie podejmuje on jednak żadnej decyzji bycia jej partnerem, bo uważa że straci na męskości.

W tym właśnie jest sedno problemu.

Silna kobieta nigdy nie stała się silna z wyboru. Stała się taka przez mężczyzn, a raczej przez ich brak. Kiedy wydawało jej się, że może na któregoś liczyć, okazywało się że znikał z pola widzenia z szybkością błyskawicy. Kiedy prosiła o pomoc, wymigiwał się na wszelkie możliwe sposoby a kiedy deklarował, że przyjedzie i pomoże – nigdy tego nie robił. Gdyby taka sytuacja zdarzyła się jej tylko w przypadku jednego mężczyzny uznałaby to za przypadek lub cechy jego charakteru. Jeżeli jednak sytuacje zdarzały się notorycznie, a sprawy dotyczyły przeróżnych rzeczy i mężczyzn, jedynym wyjściem było stać się silną, aby sobie poradzić i po prostu przeżyć. Życie uczy wielu rzeczy, i to ono wpływa na Naszą siłę lub słabość. Można silne cechy przypisać również do typu charakteru czy znaku zodiaku, które będą świadczyć o większej ambicji, dążeniu do celu czy wyzwaniach, ale one nie czynią człowieka silnym, a jedynie wytrwałym. Jak mówi jeden cytat: „Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada, ale na tym, że potrafi się podnosić” i stąd też siła silnych kobiet.

Za każdym razem kiedy silna kobieta podejmowała próby i miała nadzieję, że może będzie miała na kogo liczyć – zawodziła się. Zawód pojawił się raz, a później kolejny, kolejny i kolejny raz, aż przestała się zawodzić i stała się silna by nie czuć stale zawodu. Przy każdym odrzuceniu, braku wsparcia, a nawet braku zwykłych miłych słów ze strony mężczyzn, jej charakter i sposób bycia umacniał się na tyle, by z każdym dniem stawać się w pełni niezależną osobę, która nie będzie musiała stale stykać się z negatywnym podejściem i odrzuceniem przy każdym wyciągnięciu ręki proszącej o pomoc. Stała się samodzielna, stała się silną kobietą.

Mężczyźni, siłę kobiet potraktowali jako sposobność do konkurowania z Nimi, nie chcąc zagłębić się w przyczynę skąd „silne kobiety” się wzięły. Wolą być ich przeciwnikami, niż partnerami. Konkurują z Nimi w pracy, pomniejszają i opiniują ich osiągnięcia wypracowane wieloma wyrzeczeniami. Krytykują, a często nawet się z nich śmieją czy kpią z pracy lub ich zainteresowań. Żaden jednak nie potrafi zmienić swojej postawy. A kluczem do serca i duszy silnej kobiety jest jedynie – silny mężczyzna. I nie chodzi tu o siłę mięśni, a o siłę charakteru, szarmanckości i przede wszystkim wsparcie. Silna kobieta jest wewnątrz delikatna, ciepła, miła, czego na co dzień może po sobie nie pokazywać. Ukryła to tylko dla siebie, bo wie, że nie może pozwolić sobie na słabość, kiedy na głowie ma utrzymanie domu, zarobienie na opłaty, a jednocześnie chęć życia na wysokim poziomie i dbanie nie tylko o siebie, dom czy pracę, ale także o odpoczynek i pasje.

Najważniejszym kluczem otwierającym wnętrze silnej kobiety jest po prostu pomoc jej i pozytywne zaskakiwanie. W codziennych sprawach, zarówno tych małych jak i dużych. Jeżeli kobieta dźwiga ciężkie zakupy, zabranie ich i pomoc we wniesieniu bez zadawania pytań. Kiedy zepsuje jej się samochód czy przepali żarówka w reflektorze – pomoc w naprawie. Kiedy w pracy czeka ją ciężka rozmowa, w której musi udowodnić swoje kompetencje, zarekomendowanie jej tak dobrze, by zapamiętała to na długo. Kiedy konkurencja niszczy jej życie i ktoś rzuca na nią oczerniające plotki – stanięcie w jej obronie kiedy cały świat się obróci. Kiedy jest zmęczona, że nie ma siły zrobić zakupów a tym bardziej normalnego, zdrowego posiłku – przyniesienie jej ich do domu, bez pytania czy niczego jej nie potrzeba.

W którejkolwiek sytuacji widzisz jak silna kobieta radzi sobie sama – dźwiga, naprawia, idzie zmęczona czy smutna – zwróć uwagę, pomóż, a nie mów – „skoro sobie radzi to sobie poradzi”. Bądź jej partnerem a nie przeciwnikiem. Ona sobie radzi bo musi, bo się tego nauczyła, do tego przywykła, a w duchu myśli – czy kiedykolwiek mnie coś miłego zaskoczy, czy kiedyś ktoś pomyśli, że nie jest zawsze idealnie i zwykła, odprężająca kawa byłaby nawet wybawieniem z natłoku codziennych stresów, spraw i obowiązków.

Silna kobieta nie chce z Tobą walczyć, konkurować, nie chce zabierać Ci pracy ani obowiązków, nie chce dominować ani umniejszać Twojej męskości. Oczekuje, że będziesz silnym, pomocnym partnerem na każdym etapie życia, a jeżeli nie możesz jej tego zapewnić i być wobec niej taki stale, nie zdobędziesz jej uznania i aprobaty. Słabych, uciekających i tchórzliwych mężczyzn spotykała stale. Nie robią już na niej wrażenia.

Zatem chcesz być towarzyszem silnej kobiety, pracować z nią czy się przyjaźnić? Bądź partnerem silnych kobiet, nigdy przeciwnikiem. Doceniaj to jak świetnie sobie w życiu radzą i radziły do tej pory i zrozum jak wiele razy słyszały słowo – nie pomogę, nie zrobię, radź sobie sama! No to radzi!

Anna Ryplewska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.