Reprezentacja Polski osób niepełnosprawnych w siatkówce plażowej wraca do Polski ze złotymi medalami

0
449

W czwartek 29.07.2021 chwilę po godz. 20:00 finałowym meczem z Włochami zakończył się dla naszych siatkarzy Turniej Międzynarodowy na Słowenii.

 

 

Nasza Kadra w składzie

Artur Wąsowicz,

Bartłomiej Synowiec,

Rafał Wojtowicz,

Michał Wypych

Pod czujnym okiem Trenera Reprezentacji Polski Piotra Janiaka, w asyście Dawida Łuczaka oraz pod profesjonalną opieką fizjoterapeuty Natalii Płóciennik, a także ze wsparciem trenera mentalnego Marty Gargas, wyruszyła do Słowenii po najwyższe trofea.

Przez 3 dni nasi niepełnosprawni siatkarze plażowi zaciekle walczyli, o każdy punkt i każdego seta. Wszak Reprezentanci od początku zapowiadali walkę o najwyższe miejsca w Turnieju #SloveniaOpen.

– Od początku mieliśmy apetyty na złoto, ale z szacunkiem podchodziliśmy do każdego przeciwnika – mówi Reprezentant Polski Michał Wypych.

Nasi Reprezentanci nie stracili w turnieju żadnego seta!

Wszystkie mecze fazy grupowej ze Słowenią, Włochami, Węgrami, Słowacją i Chorwatami wygrali 2:0.

Nie inaczej było też w meczu półfinałowym, gdzie Reprezentacja Polski osób niepełnosprawnych w siatkówce plażowej – pokonała pewnie Węgrów 2:0.

Finał rozgrywany w czwartek o godz. 19:00 przysporzył Polakom sporo emocji. Zwłaszcza w pierwszym secie. Na szczęście jednak nasi Reprezentanci pokonali Włochów 2:0 i mogli się cieszyć ze złotego medalu.

– Póki co udało nam się zrealizować wszystkie założenia sportowe i organizacyjne na ten rok, z czego ogromnie się cieszę. – podsumowuje Turniej #SloveniaOpen Trener Kadry Piotr Janiak.

– Jestem dumna z chłopaków. Dali radę. Wygrali i wracają do Polski ze złotem na szyi. To wielka radość pracować z taką Reprezentacją. – dodaje trener mentalny Marta Gargas.

To na pewno nie koniec sportowych zmagań naszej Reprezentacji.

Jeśli chcesz wesprzeć Reprezentacje, zostaw jej komentarz na Facebooku:

https://www.facebook.com/Reprezentacja-Polski-os%C3%B3b-niepe%C5%82nosprawnych-w-siatk%C3%B3wce-pla%C5%BCowej-105004705215609

Fot. Lidl Slovenia Open, Para volleyball, Ljubljana, 29.07.2021, Mandatory Credit © Sasa Pahic Szabo / kolektiff

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.