Polska płyta w dziewięć miesięcy. Zespół Pozory publikuje trzeci utwór

0
810

Po płynącym po polskim krajobrazie “Posiadaniu” i brutalnym kontakcie z rzeczywistością w postaci “Kasy”, zespół Pozory tak jak zapowiadał – publikuje trzeci utwór ze swojej debiutanckiej płyty.

 

“Zawierucha, pada deszcz (..)” – już na samym wstępie Pozory krzyczą, że będzie burza. I burza jest. Utwór jest dynamiczny i energetyczny, a już na pewno motywuje do działania na własnych zasadach. Przesterowany bas i perkusja zagrana z mocą Dave’a Grohla są przeplatane zwrotkami i refrenami na zmianę z matematycznie uszytymi melodiami na gitarze. Kompozycja pozornie tylko zwalnia na wyjściową zwrotkę, aby niczym klamrą zamknąć utwór wysokim tętnem.

Mieć czy być? To rozterka egzystencjalna, która w dzisiejszych czasach jest nadal aktualna. W wykonaniu zespołu Pozory “Mieć czy być” stanowi z kolei dopełnienie dwóch wcześniej wspomnianych utworów. W “Kasie” Pozory krytykują konsumpcjonizm i pogoń za pieniędzmi, w “Posiadaniu” mówią, że nie lubią zmian, natomiast w “Mieć czy być” stawiają “kropkę nad i”.

Stwierdzają – BYĆ. Być sobą, nie bać się zmian (nikt nie mówi, że trzeba je lubić), podnosić się po upadkach i walczyć o ideały, nawet jeśli oznacza to podróż pod prąd.

Podróże pod prąd kojarzą się z albumem Happysadu “Podróże z i pod prąd”, jednak nie tylko tu czuć zapach Kuby Kawalca i spółki. Brzmienie wokalu i styl gry Pozorów przywodzi na myśl bardziej rockowe dokonania Happysadu. Z kolei sam tytuł “Mieć czy być” gościł już na polskiej scenie za sprawą singla zespołu Myslovitz z albumu “Happiness is easy” (2006).
Premierę kolejnego utworu z płyty zespół Pozory zaplanował na 30 kwietnia. Pozostała część płyty “Wahania” będzie publikowana w każdy ostatni piątek miesiąca aż do września 2021r.

Pozory – trio z Warszawy powstałe w 2019 roku. Zespół tworzy gitarową muzykę alternatywną z elementami elektroniki. M. Ochijewicz, M. Dawidczyk, J. Wojnar.
Polska płyta w dziewięć miesięcy. Zespół Pozory publikuje trzeci utwór.
Grają tak jak czują.
Piszą to co myślą.
Nie ściemniają.

Teksty grupy to pozory nostalgii za drażami korsarzami i optymizmu, że miasto nie musi być toksyczne. Pozory poprzez muzykę chcą celebrować niedoskonałości i chaotyczny indywidualizm. Brzmieniowo inspirują ich m.in. Jack White i Arctic Monkeys.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.