Polacy bronią złota w #SloveniaOpen w Lubljanie!

0
573

Tak jak przed rokiem, tak i w tym roku z turnieju międzynarodowego #SloveniaOpen Polacy przywieźli złote medale pokonując w finale w pięknym stylu Reprezentację Włoch 2:0!

 

 

W dniach 30.07. – 01.08.2022 w Lubljanie odbył się turniej międzynarodowy #SloveniaOpen. Reprezentacja Polski osób niepełnosprawnych w siatkówce plażowej zameldowała się w Słowenii kilka dni przed rozgrywkami. W tym czasie nasi Zawodnicy przechodzili aklimatyzację oraz trenowali przed zawodami. Czas spędzony w Lubljanie okazał się być owocnym i efektywnym.

– Zdobywamy złoty medal w międzynarodowym turnieju w Słowenii, bronimy tytuł sprzed roku i dokładamy drugi złoty medal w drugim starcie w sezonie 2022 co jest ogromnym osiągnięciem.– komentuje rozgrywki w Słowenii Trener Reprezentacji Piotr Janiak.

Pierwsze mecze Polacy rozegrali 30.07.2022. Trzy z czterech sobotnich rozgrywek zakończyło się zwycięstwem Polaków!

– z Serbią 2:0 (21:17, 21:12),

– z Włochami 2:0 (21:19, 21:14),

– ze Słowacją 2:0 (21:8, 21:12),

– z Kazachstanem – jedyny przegrany mecz w całym turnieju 0:2 (18:21, 15:21)

– Przegrana z Kazachstanem to był najtrudniejszy według mnie moment w całym turnieju. Nasi Reprezentacji pokazali jednak siłę charakteru i niesamowitą motywację. Odrodzili się w błyskawicznym tempie i już w niedzielę pokazali „królowanie” na boisku. Są najlepsi! I nie podlega to absolutnie żadnej dyskusji. Wszyscy jesteśmy z nich dumni! – komentuje Trener Mentalny Reprezentacji Marta Gargas.

Kolejne mecze Reprezentacja Polski w składzie:

Artur Wąsowicz ( Jelcz-Laskowice, Dolny Śląsk) , Rafał Wojtowicz (Warszawa, Mazowieckie) i Dariusz Cegiełka (Szczecin, Zachodniopomorskie).

rozegrała w niedzielę 31.07.2022

– z Niemcami 2:0 (21:10, 21:18)

– ze Słowenią 2:0.

– Na zawodach w Lubljanie stoczyliśmy ciężkie boje, nie wszystkie wygrane ale to świadczy o poziomie sportowym tego turnieju, który był na pewno najlepszym w jakim do tej pory brałem udział jako trener tej reprezentacji. Pojawiły się nowe teamy które podniosły sportowo poziom i sprawiły, że do wszystkich meczy trzeba było podchodzić jak do najważniejszego meczu w turnieju. – dodaje Trener Reprezentacji Piotr Janiak

Po rozgrywkach fazy grupowej przyszedł czas na półfinał z Kazachstanem. Czas na rewanż za wcześniejszy mecz nadszedł więc szybko. Nasi Reprezentanci odpłacili się z nawiązką za wcześniejszą porażkę, pokonując pewnie Reprezentację Kazachstanu 2:0 (21:16, 21:13). Tym samym awansowali do finału, który rozegrali w poniedziałek 01.08.2022 z Włochami.

W finale nie oddali pola bez walki. Jak skomentował Trener Reprezentacji Piotr Janiak „W finale zmierzyliśmy się z bardzo waleczną drużyną z Włoch. W pierwszym secie utrzymaliśmy prawie stuprocentowe przyjęcie co było kluczem do zwycięstwa i do pokazania wysokich umiejętności jeżeli chodzi o ofensywę. W drugim secie w początkowej fazie nie pozwoliliśmy Włochom odjechać z wynikiem ,a w połowie seta mając w głowie handicap zwycięskiego seta chłopaki narzucili swój styl w zagrywce i akcjach ofensywnych aż do ostatniej piłki utrzymując pełną koncentrację.”. Ostatecznie Polacy wygrali pokonując Włochów 2:0 (21:17, 21:11).

Jak podsumowuje Trener Reprezentacji Piotr Janiak „Zrealizowaliśmy kolejne cele z czego jesteśmy bardzo szczęśliwi. Jest to sukces całego teamu jaki tworzymy.” Wspomina przy tym wszystkich tych, którzy dołożyli swoją cegiełkę trenując, wspierając i pracując na sukces z Lubljany.

Zawodnicy: Bartłomiej Synowiec (Szamotuły, Wielkopolska), Michał Wypych (Kazmierz, wielkopolska) , Łukasz Zieliński, Michał Rutkowski.

Sztab Reprezentacji Polski:  Natalia Płóciennik – fizjoterapeuta, Dawid Łuczak – drugi Trener Reprezentacji, Marta Gargas – Trener Mentalny, Michał Korycki – Trener Przygotowania Motorycznego.

Dziękujemy również wszystkim Kibicom, którzy oglądali nasze mecze i mocno nam kibicowali! Chłopaki czuli Wasze wsparcie! Bez Was gra byłaby dużo trudniejsza! To też dzięki Wam – ZNÓW MAMY ZŁOTO!

Fot. ParaVolley Europa

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.