Pierwszy w Polsce Festiwal Wódki i Zakąski

0
1139

W dniach 19-20 maja 2017 r. na terenie warszawskiej Fortecy odbędzie się Festiwal Wódki i Zakąski. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie, nie tylko w Polsce, ale i na świecie, które ma na celu pokazanie, że Polska ma mocną pozycję na tle innych narodowych kultur kulinarnych i gorzelniczych, ale również zaprezentowanie i promowanie kultury picia tego znamienitego trunku, jakim jest wódka. Gościem specjalnym wydarzenia będzie krytyk kulinarny, publicysta i podróżnik, Robert Makłowicz.

 

Ideą Festiwalu Wódki i Zakąski jest nadanie polskiej kuchni i wódce należnej rangi na tle innych narodowych kultur alkoholowych i gastronomicznych. W wydarzeniu wezmą udział najbardziej uznani producenci alkoholi z Polski i świata, którzy na terenie historycznego obiektu Fortecy prezentować będą swoje najlepsze produkty w kategoriach wódek, nalewek, miodów pitnych i likierów. Każdy odwiedzający będzie mógł spróbować w cenie biletu wszystkich rodzajów alkoholu, jakie będą prezentowane na stoiskach, w połączeniu ze specjalnie dedykowanymi zakąskami. Festiwal będzie miał for dwudniowego pikniku, a gościem specjalnym, który poprowadzi drugi dzień Festiwalu będzie Robert Makłowicz, który będzie opowiadał o historii i tradycji łączenia  alkoholi z zakąskami oraz wprowadzi przybyłych gości w tajemnice foodpairingu.

Francuzi szczycą się koniakiem i szampanem, Szkoci whisky, Włosi grappą i prosecco. Amerykanie sławią bourbon, Meksykanie tequilę, a Hiszpanie gloryfikują swoje wina. Polacy zaś mają doskonałą wódkę, uznawaną w świecie za najbardziej rozpoznawalny polski produkt, oraz wyjątkową żywność, chleb i specjały regionalne, które w żadnym innym miejscu nie smakują tak jak tu. Połączenie tych wyjątkowych atutów to kwintesencja Festiwalu Wódki i Zakąski, którego misją jest propagowanie najlepszych tradycji kulinarnych i gorzelniczych naszego kraju, oraz nadanie polskiej kuchni i wódce należnej rangi na tle innych narodowych kultur alkoholowych i gastronomicznychmówi Piotr Popiński, warszawski restaurator,  pomysłodawca i organizator Festiwalu Wódki i Zakąski.

Jedną z wielu atrakcji Festiwalu będą m.in. Mistrzostwa Teamów Barmańskich, w trakcie których rywalizować będą ze sobą najlepsze polskie cocktail bary. Zawody organizowane będą przez Tomasza Małka – 6-krotnego Mistrza Świata Barmanów „flair”. Za komponowanie festiwalowych zakąsek odpowiedzialni będą szefowie kuchni trzech warszawskich restauracji: Michał Tkaczyk – szef kuchni restauracji Elixir by Dom Wódki, Małgorzata Marchewka – szef kuchni restauracji Folk Gospoda oraz Wojciech Pasikowski – szef kuchni restauracji Czerwony Wieprz.

Pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu jest Piotr Popiński, biznesmen, restaurator oraz jeden z najbardziej doświadczonych ekspertów rynku gastronomicznego, autor i właściciel konceptów gastronomicznych: Dom Wódki (Restauracja Elixir, Vodka Atelier, The Roots, Muzeum Wódki, Festiwal Wódki i Zakąski, Elixir Boutique), Czerwony Wieprz oraz Folk Gospoda.

Gośćmi Festiwalu będą poszukiwacze dobrego smaku, dorośli konsumenci indywidualni oraz restauratorzy, hotelarze, firmy cateringowe, właściciele barów i barmani, szefowie kuchni, właściciele sklepów specjalistycznych, blogerzy i krytycy kulinarni, oraz eksporterzy polskiej żywności.

 

Festiwal Wódki i Zakąski

Forteca, ul. Zakroczymska 12, Warszawa

19-20 maja 2017 r., godzina 12:00-22:00

www.festiwalwodki.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.