Mężczyzna idealny dla silnej kobiety

0
6750

Stereotypowa kobieta to rzadkość w dzisiejszym świecie. Rzadko spotkamy już kobietę miękką, delikatną i wrażliwą. W dzisiejszych czasach kobiety chcą być niezależne, rządzić w związku, zajmować kierownicze stanowiska w pracy – pozostając przy tym oczywiście „delikatne”. Są ambitne, zarabiają większe pieniądze, mają własne hobby i własny krąg znajomych. Na emocje i słabości pozwalają sobie jedynie w ukryciu. 

Takim kobietom coraz ciężej jest znaleźć idealnego mężczyznę, który będzie dla nich wystarczający i będzie potrafił sprostać wymaganiom, które silne kobiety im stawiają.

Prawdziwy mężczyzna według stereotypów to człowiek o silnej osobowości, który emocje trzyma na wodzy, kobieta natomiast to istota słaba i mało racjonalna. Jak więc zbudować związek idealny, w przypadku gdy kobieta mniej lub bardziej świadomie zdecydowała się na bycie silną, rozwija i pielęgnuje w sobie cechy silne i zaczyna działać w sposób zadaniowy, staje się coraz bardziej niezależna? O jakim mężczyźnie marzy silna kobieta? Czy idealny mężczyzna dla niej to ten o wrażliwej duszy, który tłumi w sobie cechy przypisywane mężczyznom, czy raczej silna kobieta potrzebuje samca alfa?

W dzisiejszych czasach silna kobieta szuka tzw. prawdziwego mężczyzny. Stworzenie tego typu związku jest jednak bardzo trudne, ponieważ pojawia się problem, kto w związku przejmie rolę lidera. Często wtedy jedna ze stron musi odpuścić (kobieta np. musi odkryć cechy, które stereotypowo przypisywane są kobietom, mężczyzna natomiast musi przestać być powściągliwy i pokazać swoją wrażliwą stronę). Jest to jednak ryzykowne, ponieważ silna kobieta z założenia nie chce utracić swojej silnej osobowości, mężczyzna natomiast nie może pokazać słabszych stron, bo może przestać być dla swojej partnerki facetem idealnym.
Może więc powiedzenie, że „przeciwieństwa się przyciągają” jest w pełni prawdziwe i najlepszym partnerem dla silnej kobiety jest wrażliwy mężczyzna, który posiada rozwinięty zestaw cech kobiecych (niezdecydowany, delikatny).

Jak się okazuje, we współczesnym świecie coraz więcej jest takich związków i są one trwałe, jednak niestety nie zawsze partnerzy są w pełni zadowoleni z ról, które odgrywają w tej relacji. Mężczyzna ulegnie kobiecie i pozostanie w słabej pozycji, a silna kobieta będzie podejmowała działania prowadzące do tego, aby tą słabość mężczyzny udowodnić i podkreślać swoją siłę. Mimo starań z obu stron, jeśli już mężczyzna podejmie jakąś decyzję, kobieta w większości przypadków ją zaneguje.

Problem w tego typu związkach pojawia się jednak w oczekiwaniach kobiety. Ona sama zajmie się zorganizowaniem randki, wakacji, a potem będzie niezadowolona z faktu, iż musiała zrobić to sama i jej partner nie jest „prawdziwym mężczyzną”. Spowoduje to wycofanie i złość. Często może to doprowadzać do kłótni. I jest to dość naturalne, ponieważ kobieta nie jest w stanie zaakceptować partnera, w którym widzi cechy, które zabija w sobie.
Co więc powinno się zrobić w takiej sytuacji, aby taki związek był zdrowy?

Przede wszystkim silna kobieta powinna pamiętać o mechanizmach, które powinny występować w związku, aby był on udany. Nie powinna oczekiwać od partnera tego, co jej osobowość neguje. Warto więc dążyć do uwolnienia się od myślenia w kategoriach stereotypów. Należy zaakceptować cechy męskie i kobiece. Żadne z nich nie są ani lepsze, ani gorsze. Są po prostu różne. I są nam w życiu potrzebne, ponieważ w związku trzeba się przyciągać – jak magnes.

Silna kobieta musi więc otworzyć się na świat. W końcu spotka w końcu tego „prawdziwego” mężczyznę lub nauczy się kochać wrażliwość swojego „słabego” partnera albo może nawet zobaczy, że nasz „słaby” mężczyzna jest jednak całkiem silny.

 

Karolina Cwalina – PCC ICF, life&business coach

Kierownik Studiów Podyplomowych Akademia Coachingu na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Specjalizuje się̨ w obszarach zarządzania oraz organizacji czasem. Założycielka firmy szkoleniowo-coachingowej oraz autorka programu dla kobiet „Sexy zaczyna się̨ w głowie”, który oferuje szeroki program warsztatowo-szkoleniowy. Specjalista w zakresie prowadzenia life coachingu, który wpływa na podniesienie jakości stylu życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.