Męskie zachowania, które imponują kobietom

0
6446

Część męskich zachowań w wielu sytuacjach imponuje kobietom. Kobietom, które obserwują mężczyzn i codziennie mają z nimi do czynienia niektóre wartości pozwalają się motywować, wzrastać, a także czuć się wyjątkowo w ich towarzystwie.

 

Wielu facetów może się zastanawiać – jak to jest, że jedni mężczyźni mają takie ogromne powodzenie u płci przeciwnej, a inni nie, lub jak to jest, że kobiety są tak bardzo zafascynowane danym mężczyzną, chociaż nie wyróżnia go nic wyjątkowego – ani wygląd ani strój.

Zachowania mężczyzn można podzielić na dwie kategorie:

  • zachowania w podejściu do życia
  • zachowania w podejściu do kobiet

W pierwszej kategorii, wyróżnić można przede wszystkim cechy zachowania, którymi kieruje się wielu mężczyzn, a które to pomagają mężczyznom w załatwieniu wielu ważnych spraw, zawiłych sytuacji, czy wytrwaniu w postanowieniach jakie sobie narzucili.

Logika i determinacja przede wszystkim

Pierwszą z takich cech jest logiczne podejście do życia. Logika często pozwala szybciej podejmować mężczyznom decyzje, które kobieta wolałaby przemyśleć. Wyparcie emocji w logicznym podejściu do życia powoduje, że chłodne skalkulowanie sytuacji, szybka analiza plusów i minusów oraz szybko podjęta decyzja, mimo, że jest niekiedy ryzykowna, to może przynieść więcej sukcesu niż porażki. Tym samym słowa – kto nie ryzykuje, ten nie ma – stają się w tym przypadku kluczowe i bardzo spójne z chłodną logiką.

Kolejną cechą, która imponuje kobietom w męskim zachowaniu jest determinacja. Determinacja w dążeniu do wszystkiego co sobie mężczyzna założy. Zarówno determinacja w kontaktach interpersonalnych i poznawaniu ludzi, jak i w rozwoju zawodowym. Determinacja, która w trudnych okolicznościach, czy potyczkach życia, pozwala podnosić się i próbować do skutku, co w przypadku kobiet niekiedy powoduje życiowe zawirowania i odsunięcie determinacji na później, bo sytuacje są na tyle niesprzyjające, że powodują chwilowe zwolnienie tempa.

Oczywiście zarówno kobiety jak i mężczyźni, jak bardzo im na czymś zależy są zdeterminowani na tyle by coś osiągnąć, jednak determinacja u mężczyzn jest bardziej stanowcza i często kierunkowana osiągnięciem tego czego oczekują w krótkim czasie. I to kobietom wielokrotnie imponuje.

Opanowanie

Ważną cechą w zachowaniu mężczyzn jest także opanowanie w trudnych momentach. Nawet wtedy, kiedy mężczyzna również przeżywa emocjonalnie określoną sytuacje, to kobietom imponuje umiejętność zachowania równowagi, wyciszenia i opanowanie jakie mężczyźni ukazują na zewnątrz. Przy opanowaniu mężczyzny kobieta ma poczucie bezpieczeństwa, czuje wsparcie i męską siłę, która wesprze ją nawet wtedy kiedy świat będzie wokół szaleć. Kiedy mężczyzna z opanowaniem załatwi trudną sprawę urzędową, w spokoju przedstawi swój punkt widzenia na zawirowania w życiu kobiety, czy wyjaśni każdą zawiłą sprawę ‘po męsku’, w oczach kobiety jest już iskierka fascynacji. Nic dziwnego jeżeli mówi się, że mężczyzna powinien być oparciem kobiety – przy takim założeniu jest to w pełni uzasadnione.

Do drugiej kategorii – zachowania w podejściu do kobiet – imponuje Paniom przede wszystkim forma z jaką mężczyźni się do nich odnoszą.

Zwracają wówczas szczególną uwagę na szarmanckość, sposób zachowania w sytuacjach codziennych – jak przepuszczenie w drzwiach, ustąpieniu miejsca, zaoferowanie pomocy. Ważne jest także podejście do kobiet w sytuacjach nietypowych – jak stanięcie w obronie kiedyś ktoś próbuje kobietę obrazić, pomoc starszej Pani, która źle się poczuła w parku, pomoc z bagażami w pociągu, kiedy nie jedna kobieta ma z tym problem, czy zareagowanie w bardziej ekstremalnych sytuacjach – jak próba kradzieży, pomoc w wypadku lub zorganizowanie i przyniesienie posiłków kiedy kobieta się rozchoruje, a w domu ma zupełnie pustą lodówkę i brak sił by udać się do sklepu z 40 stopniową gorączką.

Opiekuńczość

Sytuacji takich można mnożyć, ale można nadać im wspólny mianownik – opiekuńczość. Niewielu Panów dzieli się cechą opiekuńczości, niewielu również uważa, że powinno się tak zachowywać do każdej kobiety. Większość uważa nawet, że cechę opiekuńczości może ujawniać tylko do wybranki serca, a to właśnie powoduje, że nie są w Nich wpatrzone tłumy kobiet, a najwyżej jedna, bądź najczęściej – żadna.

Kobietom, w męskim zachowaniu imponuje także zaskakiwanie. Oczywiście chodzi tylko o pozytywne zaskoczenia, których kobieta kompletnie się nie spodziewa. Kobiecie zaimponować może zaskoczenie związane z przyjazdem po pracy i odwiezieniem/odprowadzeniem jej do domu, przysłaniem kwiatów do domu, które od samego rana może rozpromienić jej dzień, zostawienie róży za wycieraczką samochodu, zaplanowanie wyjazdu niespodzianki, zorganizowanie urodzin niespodzianki, a nawet zwyczajne pojawienie się pod domem wybranki z ciepłym posiłkiem, by wspólnie zjeść kolacje. Zaskakiwanie bardzo imponuje kobietom. Każda kobieta uwielbia być zaskakiwana, nawet kiedy nie każda się do tego przyznaje, a zaskakujących mężczyzn jest ciągle zbyt mało.

Zapomnij o drobiazgach

Nie przejmowanie się drobiazgami. To kolejna z cech zachowania u mężczyzn, które imponują kobietom. Wielu mężczyzn nie zwraca uwagi na szczegóły, dzięki temu nie hamuje ich tyle rzeczy. Nie przykładając takiej uwagi do szczegółów mężczyźni czerpią większą przyjemność z rzeczy wielkich. Drobiazgi mogą dotyczyć szczegółowości w wyglądzie, w aranżacji wnętrz czy nawet w drodze do sukcesu. Nie perfekcyjne podejście pozwala im zajść dalej nie myśląc o sobie jak o kimś gorszym, jeżeli nie wykonują czegoś perfekcyjnie. Dzięki temu nie przejmowanie się drobiazgami w relacjach z kobietami pozwala zaimponować im w kwestiach załatwiania wszystkich dużych spraw, w momencie kiedy drobiazgami zajmuje się kobieta, bądź też zauważenie zaangażowania Pań we wszystko co robią, bez szczegółowego wytykania każdego drobiazgu. Im bardziej Panowie są mniej drobiazgowi, tym w oczach kobiet więcej mogą osiągnąć i dalej zajść, skupiając się na rzeczach wielkich.

Powyższe zachowania na każdej kobiecie robią duże wrażenie. Przy zachowaniu szarmanckości, pozytywnym zaskakiwaniu, opiekuńczości, determinacji, opanowaniu i logicznemu podejściu do życia nie jeden facet będzie źródłem fascynacji wielu kobiet. A kiedy będzie się tak zachowywać do każdej kobiety a nie tylko wybranki, to i w oczach wybranki dodatkowo wzrośnie jego wartość.

Może warto zatem spróbować zaimponować kobietom kierując się właśnie tymi cechami  osobowości? Warto. Mówi to Wam – kobieta 🙂

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.