Męskie perfumy z listy Luca Turin

0
374

Są takie perfumy, które podbijają świat. Zawładnęły one sercami i nosami, nie tylko zwykłych zjadaczy chleba, celebrytów czy gwiazd, ale także i autorytetów w dziedzinie perfumiarstwa. Doceniają oni nietypowe kompozycje pachnidła, wymyślne flakony, w jakich zostały zamknięte i pomysłowość w wytworzeniu perfum. Perfumy polecane przez autorytety perfumiarstwa to małe dzieła sztuki. Gdzie je znaleźć? Okazuje się, że można kupić je m.in. w perfumeriach internetowych, a w ich odszukaniu pozwoli lista Luca Turina.

 

Kim jest Luca Turin?

Luca Turin to urodzony w Bejrucie biofizyk, który zajmuje się zmysłem węchu, projektowaniem perfum oraz produkcją środków zapachowych. Uzyskał on stopień doktora na University College w Londynie w dziedzinie filozofii. Swoją karierę zawodową związał jednak z branżą perfumeryjną.

Jego najbardziej znanym dziełem są publikacje naukowe, w tym książki: Parfums: Le Guide (dwa wydania, 1992 i 1994) oraz The Secret of Scent (2006). Opisuje w nich m.in. historię badań nad węchem. W 2008 roku wydał on kolejną książkę Perfumes: The Guide, w której opisał 1500 substancji zapachowych, historię i sztukę tworzenia pachnideł. Jednak jego najbardziej interesującym dziełem jest publikacja Perfumes, the A-Z.

Ocenia on w niej niemal wszystkie dostępne pachnidła, przyznając im gwiazdki – od 1 do 5. Te z 1 oznaczają, że perfumy są całkowitą porażką i najlepiej je omijać, 5 gwiazdek to przyznanie tytułu arcydziełom i pachnidła wszechczasów. Na jego liście najlepszych zapachów znalazło się wiele męskich perfum, które są powszechnie dostępne. Jakie to są?

Perfumy z 5 gwiazdkami od Luca Turin

Pachnidła z 5 – cioma gwiazdkami od Luca Turin dostępne są powszechnie. Kupić można je w internetowych perfumeriach. Perfumy męskie dostępne są na https://tagomago.pl/collections/perfumy-perfumy-meskie. Wśród propozycji odnajdzie się zapachy takie jak:

  • Azzaro pour Homme – Azzaro -jest to ponadczasowe pachnidło, które swoją premierę miało w 1978 roku; akordy zamknięte w pachnidle to te korzenne z dodatkiem anyżu i kminku, które połączone są z bergamotką, cytryną, lawendą i bazylią; jest ono niezwykle aromatyczne;
  • Dior Homme – Dior – czyli intensywna drzewna woda toaletowa autorstwa Francois Demachy;
  • Intense – Givenchy – świeży i nowoczesny zapach o wyczuwalnych wodnych akordach; idealny dla energetycznych i aktywnych mężczyzn, którzy żyją pełnią życia; zawarte w perfumach akordy przywodzą na myśl świeżość otwartego morza, wolności i swobody;
  • Kouros – Yves Saint Laurent – są to eleganckie męskie perfumy, które inspirowane są ideałem urody z czasów starożytnej Grecji; niezwykle aromatyczne zawierają szałwie, absynt, aldehydy, bergamotkę, kolendrę, cynamon, gardenie, jaśmin, korzeń irysa, goździki, wetywerię, skórę, piżmo, wanilię, miód.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.