Klasyka, szyk i elegancja w morskim stylu – Nautica świętuje 25-lecie swoich zegarków i prezentuje unikatowy zegarek Porthole

0
1493

– Z okazji dwudziestej piątej rocznicy stworzenia swojego pierwszego zegarka, marka Nautica przedstawia limitowaną edycję czasomierza Porthole. Nowoczesny model to mariaż tego, co najważniejsze dla marki Nautica: innowacyjność i funkcjonalny, miejski design, precyzja oraz inspiracja klimatem morza.

 

– Porthole odzwierciedla połączenie miejskiego życia z pasją do podróżowania – mówi Wojciech Rock, Brand Manager Nautica. Został stworzony dla ludzi ciekawych świata, dla których zegarek to zarówno element stylizacji, jak i wielofunkcyjny gadżet wspierający użytkownika w jego codziennej aktywności. Na świecie wyprodukowano zaledwie
1 000 egzemplarzy Porthole, z czego każdy z nich posiada indywidualny numer
. Cieszymy się, że możemy zaprezentować polskiej publiczności ten jubileuszowy model – dodaje.

Zegarek Porthole 25th Anniversary Limited Edition zwraca uwagę oryginalną, transparentną tarczą, która ujawnia sposób działania automatycznego mechanizmu napędzającego zegarek. Rotor, zwany również wahnikiem, obraca się i naciąga sprężynę napędową podczas ruchu ręką przez użytkownika. Wykorzystanie energii kinetycznej uruchamia wskazówki i sprawia, że płynnie się poruszają.

W ten sposób Nautica ujawnia kunszt i precyzję, z jaką został wykonany ten unikatowy czasomierz.

MORSKA ELEGANCJA

Detale modelu Porthole nawiązują do morza. Inspiracja wodą przejawia się w dwunastu flagach międzynarodowego systemu morskiego, które umieszczone są na tarczy zegarka. Wyznaczają godziny w miejsce klasycznego cyferblatu. Po rozszyfrowaniu flagi układają się w napis „Nautica style”. Elegancji nadaje stalowa, srebrna 44-milimetrowa koperta
w kształcie bulaja – okrągłego okna w burcie łodzi. Ponadczasowość modelu przejawia się w czarnym pasku zapinanym na klamrę, ozdobionym delikatną, minimalistyczną siatką, która odnosi się do motywu morza i łodzi rybackich.

FUNKCJONALNOŚĆ I WYTRZYMAŁOŚĆ

Porthole 25th Anniversary Limited Edition charakteryzuje się wytrzymałą kopertą, dzięki systemowi z zakręcanym deklem i koronką. Takie rozwiązanie dodatkowo uszczelnia mechanizmy osadzone w kopercie i pozwala osiągnąć wodoszczelność w klasie 10 ATM. Wodoodporny jest także pasek wykonany z mieszanki kauczuku i gumy. Pozwala on korzystać z czasomierza także w trakcie rejsu na morzu czy jeziorze. Komfort użytkowania zegarka podczas nocnych wypraw zapewnia powłoka Neobrite na wskazówkach.

Polska premiera modelu Porthole odbyła się w warszawskiej restauracji Zachodni Brzeg. Tłem do prezentacji inspirowanego wodą zegarka była Wisła – królowa polskich rzek. Podczas spotkania zaprezentowano również inne modele Nautica: Coral Gables, Jones Beach, Long Beach, Millrock, Porthole Slim, Bayside, Key Biscayne oraz Surfside.

Zegarki dostępne są w sieci salonów SWISS, w najlepszych sklepach z zegarkami oraz w Strefie Marek Allegro.

Cena: 1800 PLN

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.