Jakie rozrywki realizowaliśmy najczęściej w 2020 roku?

0
741

Po pandemii większość z nas planuje aktywniej rozwijać swoje zainteresowania, nie odkładając ich na później i bardziej korzystać z życia. Jednak zeszły rok i aktualna sytuacja epidemiologiczna pokazały jak pomysłowi są Polacy i jak starali się szukać nowych pomysłów na rozrywkę i kreatywne spędzanie czasu w tych trudnych czasach.

 

 

W ostatnim roku pojawiło się w sieci wiele nowych możliwości na aktywne i kreatywne spędzanie czasu. Do niedawna rozrywka online kojarzyła się Polakom przede wszystkim z grami czy wirtualną rzeczywistością, pandemia zmieniła jednak to postrzeganie i sprawiła, że coraz więcej osób zaczęło szukać warsztatów tematycznych, rozwijających zainteresowania oraz pozwalających zdobyć nowe umiejętności.

Jak wynika z badania „Czas wolny Polaków podczas koronawirusa”, według 29% respondentów dobrym źródłem poszerzania wiedzy były poradniki internetowe, a dla 22% różnego rodzaju kursy online. Zdaniem 35% respondentów można było rozwijać swoje zainteresowania i zdobywać nowe umiejętności, uczestnicząc w transmisjach w mediach społecznościowych. Dla 14% ankietowanych najlepszą formą nauki były samodzielne działania. Według 22% dobrym sposobem były również ćwiczenia fitness lub jogi, realizowane z wykorzystaniem kursów internetowych.

– Kursy online, zarówno podnoszące kompetencje zawodowe, jak również jako forma rozrywki, stały się z dnia na dzień alternatywą na spędzanie czasu wolnego. Szeroki wachlarz tematów pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie. Obserwujemy, że Polacy chętnie korzystają od kilku miesięcy z różnych kursów i warsztatów online. Okazuje się, że można realizować swoje hobby z różnego obszaru zajęć manualnych, kulinarnych czy edukacyjnych, nie wychodząc z domu. Dlatego wraz ze zmianą obszarów branży rozrywkowej zaczęliśmy dostosowywać się do panujących trendów. – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Okazało się, że w ramach rozrywki online, realizowanej bez wychodzenia z domu, można także korzystać na przykład z nauki gry na różnych instrumentach, kursie fotografii czy warsztatach robienia mydła, czyli realizować zainteresowania, które dotychczas postrzegaliśmy jako aktywności wymagające bezpośredniego kontaktu z nauczycielem czy instruktorem. Dla 25% respondentów najlepszą formą odstresowania się było czytanie książek czy oglądanie filmów i seriali. daniem 20% to gry wirtualne pomagają się zrelaksować. W opinii 18% zapytanych Polaków najlepiej jest spędzić czas w domu ucząc się nowych rzeczy, na przykład realizując kursy językowe on-line.

Ponad połowa Polaków podczas wakacji wypoczywała w tym roku w kraju. Co trzeci ankietowany wybierał mniejszą miejscowość, ale z atrakcjami. Najczęściej wybieraną formą rozrywki były sporty wodne (38%) jak kajaki, skutery wodne, windsurfing oraz inne plenerowe rozrywki (42%) na przykład parki rozrywki, parki linowe. Popularnością cieszyły się również sporty za kierownicą takie jak gokarty, quady, jazda off road – 16%. Polacy starali się spędzać czas wolny aktywnie, a sport szczególnie ten z zastrzykiem adrenaliny był dobrą odskocznią od codziennej rutyny i pozwala na szybką dawkę pozytywnej energii. Był to również dobry sposób na odreagowanie stresu związanego z pandemią oraz czasu który musieliśmy spędzić w domu. Nawet jeśli spędzaliśmy letni wypoczynek w kraju, to szukaliśmy w miejscu pobytu ciekawych i oryginalnych rozrywek.

*W materiale prasowym wykorzystano wyniki badania „Czas wolny Polaków podczas koronawirusa” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.