Jak zapakować alkohol na prezent – skrzynki na butelki, papierowe torebki, a może coś innego?

0
822

Alkohol stanowi uniwersalny podarunek dla osób dorosłych. Dobre wino, whiskey, koniak, a nawet droga wódka to prezenty, które można podarować z wielu okazji. Nadadzą się między innymi na urodziny, wesele (coraz więcej młodych par prosi o alkohol zamiast kwiatów), jubileusz, parapetówkę. Trunek sprawdzi się też, gdy zamierzasz komuś podziękować lub chcesz go za coś przeprosić. Wiadomo, że wybór alkoholu wysokiej jakości jest podstawą. Nie wypada wręczać go jednak tak po prostu. O wiele większe wrażenie na obdarowywanym zrobi alkohol odpowiednio zapakowany. Efektowniej jednak niż papierowa torba będzie prezentować się skrzynka na butelkę alkoholu. Jaką wybrać i czy można zrobić ją samodzielnie?

 

Skrzynka na butelkę alkoholu – jaką wybrać?

Na rynku dostępne są różne rodzaje skrzynek na butelki alkoholu. Na szczególną uwagę zasługują jednak modele wykonane ze sklejki, szczególnie te z zasuwką. Dobrze, żeby posiadały one uchwyt, za pomocą którego skrzynkę będzie o wiele łatwiej przenosić. Nada jej to również eleganckiego wyglądu. Chciałbyś podarować komuś więcej niż jedną butelkę alkoholu, ale dwie skrzynki to według Ciebie zbyt duży wydatek? A może obawiasz się, że będzie to rozwiązanie nieporęczne? Nic straconego! Możesz zakupić podwójną skrzynkę na butelki alkoholu, która będzie miała dwie przegródki na osobne butelki. Znajdziesz ją np. w e-sklepie https://etra.plus/, który oferuje szeroki wybór akcesoriów ze sklejki. Alkohol zapakowany w ten sposób będzie się rewelacyjnie prezentował i z pewnością zrobi piorunujące wrażenie na osobie, która go dostanie!

Skrzynka na alkohol – zrób ją samodzielnie!

Skrzynkę na alkohol możesz również wykonać samodzielnie! Najlepiej zrób ją, wykorzystując do tego sklejkę, gdyż jest to materiał łatwy w obróbce. Jest ona, również trwała, lekka, giętka i tania. To naprawdę nic trudnego! Zaopatrz się w sklejkę w takim rozmiarze, żeby do gotowej skrzynki bez trudu zmieścił się alkohol. Jeżeli posiadasz sklejkę w większym rozmiarze, możesz ją odpowiednio przyciąć. Następnie przejdź do połączenia ze sobą elementów sklejki. Rewelacyjnie sprawdzą się do tego małe gwoździe i młotek. Alternatywą jest użycie kleju do drewna, jednak przed włożeniem alkoholu do gotowej skrzynki, sprawdź najpierw jej trwałość. Potem dodaj dodatkowe listewki, które powinny być zamocowane kilka milimetrów od brzegów – tak, aby zasuwka z łatwością się przesuwała. Co jeszcze sprawdzi się w Twojej skrzynce? Zdecydowanie uchwyt – do jego zrobienia możesz wykorzystać gruby sznurek. Przewierć wieczko w dwóch miejscach, a następnie włóż w wywiercone otwory sznurek. Zawiąż go na końcach w taki sposób, aby tworzył uchwyt. Zrobioną przez siebie skrzynkę na alkohol możesz dowolnie udekorować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.