Dziś premiera nowego albumu zakopiańskiej thrash-core’owej grupy ASYLUM

0
572

Dziś ukazała się płyta „Independent” stacjonującej w Zakopanem formacji Asylum. Ciekawostką jest fakt, że płyta została nagrana już w 2010 roku!

Asylum to zespół z Zakopanego grający mocny metal przeplatany hardcore’owym zadziorem (Destruction, Kreator, Metallica).

Początki grupy datują się na rok 2004. Do 2010 roku Asylum aktywnie koncertował czego owocem było nagranie dwóch albumów: “BEYOND BELIEFS” (2007) i “INDEPENDENT” (2010). Druga z tych płyt niestety nie została wydana ponieważ drogi muzyków Asylum się rozeszły.

Po 10 latach przerwy, w nowym składzie, Asylum postanowiło wrócić i wydać 30 kwietniu 2021r. album “INDEPENDENT” w barwach niemieckiej wytwórni płytowej Metal Blast Records. Materiał, który znajduje się na płycie nie został zmieniony w stosunku do wersji sprzed 11 lat.

Utwór „Age of War”: https://youtu.be/XyTUYuOR_qY

Płyta „INDEPENDENT” jest zróżnicowana a poszczególne utwory opowiadają historię osoby, która przeżyła działania wojenne (“RWANDA” “AGE Of WAR”) i nie potrafiąc sobie z tym poradzić wylądowała w szpitalu psychiatrycznym. Tam ta cała historia ma początek.

Asylum: „Album “INDEPENDENT” jest w znacznej części polityczny, tekstowo nakierowany na tematy bardzo nas drażniące, takie jak: rasizm, polityka, konsumpcja. Pojawia się motyw historyczny, “Rwanda” została napisana z zamiarem przypomnienia o wydarzeniach z 1994r. gdzie zostało dosłownie porąbanych prawie milion ludzi…. Nie brakuje tutaj również tematu religii i wiary, o czym mówią “About Gods” czy “Saint”, ale to pozostawiamy już Wam, niech każdy dokona własnej interpretacji. Całość okraszona mocnym metalowym brzmieniem z ostrymi partiami solowymi i nietuzinkowym wokalem. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z “INDEPENDENT” ponieważ mamy nadzieję, że jest to małe preludium do materiału nad którym obecnie pracujemy z nowym, mocnym składem ASYLUM.

Obecnie Asylum pracuje już nad nową płytą studyjną, która ma się ukazać w 2022 roku. Jej pierwszym zwiastunem jest singel „Self-Destruct”: https://youtu.be/KO6V5N1THAw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.