Czego nie powinieneś robić kiedy poznajesz kobietę?

0
2463

Mężczyźni na pierwszym spotkaniu z kobietą popełniają wiele błędów, które rzutują na całą dalszą relacje. Mężczyźni nie zwracają na to uwagi, a wręcz wielu traktuje swoje zachowanie jako coś normalnego. Nie jest to jednak normalne dla kobiet, które chcą być szanowane, traktowane poważnie, a przede wszystkim dla kobiet, których nie fascynują jednorazowe znajomości.

 

Relacje po pierwszym spotkaniu nie muszą od razu kończyć się narzeczeństwem czy ślubem. Mogą być jedynie decyzją o dalszym koleżeństwie bądź relacji biznesowej. Z jakimkolwiek zamierzeniem relacja ma się  potoczyć dalej, poniższe punkty mają uchronić przed całkowitym zerwaniem kontaktu przez kobietę, jej milczeniem, ucieczką na koniec świata i jawnego pokazywania negatywnych uczuć po nietaktownych zachowaniach.

Jeżeli zatem zastanawiałeś się dlaczego mimo Twoich starań nic z relacji nie wyszło, i nie chcesz, aby kobieta uciekała przed Tobą po pierwszej, drugiej czy jakiejkolwiek  rozmowie – to jest to artykuł dla Ciebie. Nie chcesz być traktowany niepoważnie, niedojrzale i z pogardą ze strony kobiety i być tylko jej negatywnym wspomnieniem? Sam nie chcesz uważać kobiety za oschłą, złą i najgorszą na świecie przez to, że zaczęła Cię unikać?

Poniższe punkty powinny być kluczem do Twoich relacji damsko – męskich i odpowiedzią na relacje, które do tej pory kończyły się fiaskiem.

 • Na pierwsze spotkanie, randkę, rozmowę nie przychodź „z niczym”. Ty zapraszasz, kobieta poświęca swój czas, przygotowuje się na spotkanie, rezygnuje z innych obowiązków, a Ty nie masz dla niej nawet miniaturowego kwiatka, drobnej przekąski w postaci czekoladek czy cukierków, a nawet zwykłego miłego słowa, że ładnie wygląda i jak miło jest Ci ją widzieć? Spotkanie jest z Twojej inicjatywy? To dlaczego się nie postarasz?
 • Nie wymuszaj na kobiecie płatności za kawę czy posiłek, kiedy to Ty zapraszasz do kawiarni. Skoro mówisz – pójdziemy na kawę? / zapraszam Cię na kawę / może napijemy się kawy? to Ty masz obowiązek za nią zapłacić, a nie stawiać kobietę w sytuacji bez wyjścia. Nigdy nie mów, że nie wziąłeś portfela czy pieniędzy już po wypitej kawie. Nie proponuj – zanim nie zobaczysz czy dysponujesz gotówką. W jej oczach zawsze pozostanie negatywny obraz, bez względu jak bardzo będziesz się później starał to naprawić. Będzie widzieć w Tobie sknerę, człowieka, który ją wykorzystuje, obraża i nie szanuje. Jedno takie zachowanie i już się o jej relacje starać nie musisz.
 • Nie mów tylko o sobie. Kiedy spotykasz się z kobietą w celu wzajemnego poznania, nie mów cały czas o sobie. Kobieta poświęciła swój czas, aby móc go miło spędzić, porozmawiać i z uśmiechem wrócić do domu, a nie przez kilka godzin kiwać głową, przytakiwać, bo nie może przebić się przez Twój monolog o sobie. Wraca do domu i już wie, że nic z tego nie będzie, skoro Ciebie nie interesowało jej życie w nawet najmniejszym stopniu. Nie zapytałeś jak minął dzień, nie zapytałeś o plany i marzenia (które od razu mogą podpowiedzieć czy patrzycie w podobnym kierunku czy rozmywacie się kompletnie), nawet nie zapytałeś dlaczego jest teraz w takim a nie innym miejscu w życiu. Zatem czy na pewno chciałeś ją poznać, czy szukałeś kogoś komu się wygadasz?
 • Nie mów / nie popisuj się samochodem. Spotykasz się z kobietą i przez cały wieczór mówisz lub pokazujesz swój samochód? Kobiecie, która nie ma prawa jazdy, ani samochodu może będzie to imponować, ale skoro popisujesz się przed kobietą, dla której samochód to prawie drugi dom – będziesz ją okropnie nudził. Samochód to tylko rzecz. Możesz mieć w danej chwili taki model, a za rok inny. Możesz kupić świetny samochód swojej wybrance w prezencie, albo zabrać ją nim w podróż życia, ale nie przedkładaj rozmowy o życiu na rozmowę tylko o samochodzie, szczególnie na pierwszej rozmowie. Będąc monotematycznym w jakiejkolwiek dziedzinie, w oczach kobiety wypadniesz na mężczyznę mało inteligentnego, bez polotu i bez perspektyw na ciekawe, zróżnicowane życie. A chyba tego nie chcesz?
 • Nie zabieraj jej na karuzelę (szczególnie kiedy się ładnie ubrała i uczesała na spotkanie z Tobą). Traktujesz ją jak koleżankę? Zaproponuj jej takie wyjście w kolejnych spotkaniach. Chcesz traktować jako przyszłą partnerkę – nie próbuj takich niespodzianek na pierwszej randce. Wraz z zepsutą fryzurą, stresem czy utrzyma się w szpilkach na tej karuzeli, zepsujesz cały obraz siebie, i w jednej chwili cały jej dobry humor. Sporty ekstremalne zostawiaj na relacje już zaawansowane lub chociaż po trzech pierwszych spotkaniach. Lepiej na tym wyjdziesz.
 • Nie mów o swoich traumach. Choroby, długi, życiowe przeżycia. Każdy je miał, każdy przeżył coś, co na niego wpłynęło w mniejszym lub większym stopniu. Opowiadając o tym nie rób z siebie ‘ofiary’. Nigdy nie wiesz, czy kobieta z którą rozmawiasz nie przeżyła 10 razy gorszych rzeczy, ale nie próbuje wzbudzać w Tobie litości. Po prostu chce o tych sytuacjach zapomnieć i budować swoje życie na nowo. Może i Ty powinieneś.
 • Nie bądź nachalny. Po dwóch, trzech godzinach rozmowy, która w dodatku nie była jej wyśnioną wersją spotkania, nie napastuj pocałunkami, nie rzucaj się na szyję i nie traktuj kobiety jakby chodziło Ci tylko o sprawy cielesne. Czy Ty lubisz jak ktoś na siłę Cię do czegoś przymusza? Lubisz jak ktoś nakłania Cię do zjedzenia tortu chociaż Ty nie masz na to ochoty, bo nawet nie wiesz jakie ma składniki? Tak jest z nachalnością. Kobieta praktycznie nic o Tobie nie wie a już ma pozwolić Ci wkroczyć w swój świat?
 • Nie zmuszaj do spotkania, szczególnie kiedy jest zmęczona po ciężkim dniu lub źle się czuję. Ty usilnie chcesz się z nią spotkać, bo Ci się podoba, bo się za nią stęskniłeś, ale czy myślisz o niej czy o sobie? Gdyby była dla Ciebie taka ważna, uszanowałbyś jej samopoczucie.
 • Nie spóźniaj się! Pamiętaj, że życie mamy jedno. Spóźniając się pół godziny, godzinę, a czasami nawet trzy, marnujesz jej życie. Zmuszasz ją do czekania, kiedy ona w tym czasie mogłaby poćwiczyć na siłowni, poczytać książkę, rozwinąć się, rozwinąć biznes, czy pojechać na wycieczkę. Szanuj jej czas jeżeli chcesz, aby szanowała Twój, aby szanowała Ciebie.
 • Nie doradzaj jej zmiany zawodu (który w dodatku kocha) lub rezygnacji z pracy, tylko po to, żeby poświęcała Ci więcej czasu. Szybciej zmieni Ciebie niż zawód. Jeżeli jej pasje, praca, czy biznes, które są częścią niej samej i które kocha, są dla Ciebie przeszkodą i problemem w relacji, to zastanów się czy na pewno jest to kobieta dla Ciebie? Jeżeli chcesz ją Kochać, to Kochaj ze wszystkim co Kocha ona. A Ty? Zrezygnowałbyś ze wszystkich swoich pasji, bo komuś by nie odpowiadały?
 • Nie porównuj do innych kobiet, do byłych, przyszłych czy obecnych. Każdy jest jedyny w swoim rodzaju, więc traktuj każdą kobietę z szacunkiem. Albo dana kobieta Ci się podoba i chcesz z nią być, przebywać czy mieć z nią kontakt, albo poszukaj swojego ideału, do którego ją stale porównujesz. Nie marnuj jej życia skoro i tak nie planujesz z nią być. Inny mężczyzna ją doceni i będzie dostrzegał jej wartość, skoro Ty tego nie widzisz.
 • Nie mów, że chcesz mieć z nią dzieci bez ślubu i że będzie Twoją żoną, mimo, że nawet nie dowiedziałeś się czy chce/może te dzieci posiadać i czy jedynym jej marzeniem jest posiąść męża z pierwszym lepszym mężczyzną. Najpierw ją poznaj, postaraj się, wzbudź do siebie zaufanie a później podejmuj decyzję czy to na pewno ta.
 • Nie rzucaj słów na wiatr. Kobieta nie będzie Cię traktować poważnie jeżeli będziesz niesłowny. Najpierw coś obiecujesz, ustalasz z nią, a później nie dotrzymujesz słowa? Po co ma znać mężczyznę, który zawsze robi wszystko na przekór. Potrzebny jej wtedy mężczyzna skoro wszystko musi robić sama, bo na niego nie może liczyć?
 • Nie przyprowadzaj koleżanki / przyjaciółki / byłej czy obecnej dziewczyny / kobiety żeby wzbudzić zazdrość (w którejkolwiek z nich). Mądra kobieta potraktuje to jako próbę zabawienia się nią, zakpieniem z niej, a nie ćwiczeniem na próbę zazdrości. Takie zachowanie świadczy o niedojrzałości mężczyzny. Albo chcesz mieć wszystkie, albo żadnej. Im bardziej się kimś bawisz, tym gorzej to o Tobie świadczy.
 • Nie odbieraj telefonu w trakcie rozmowy i spotkania z nią. Umówiłeś się z nią czy z osobą dzwoniącą? Ze strony kobiety będzie to ewidentne lekceważenie jej osoby, tym bardziej jak wydłużysz rozmowę z 5 minut na pół godziny czy więcej, a ona będzie liczyć minuty zmarnowanego czasu i robić dobrą minę do złej gry. Nie zdziw się jak kiedyś kobieta wstanie i po prostu odejdzie, a Ty rozmawiając przez telefon nawet nie zorientujesz się, że zniknęła.
 • Nie okłamuj, w przypadku stanu cywilnego. Daj kobiecie decyzję czy ma zamiar poświęcać swój cenny czas na zajętego mężczyznę bez przyszłości czy może nadal poszukać partnera dla siebie, dla którego będzie całym światem a nie numerem dwa.
 • Nie podrywaj, aby za chwilę uciekać. Gra w kotka i myszkę to ze strony kobiety „zabawa nią”, a nie podchody. Skoro jesteś mężczyzną to nie baw się, a wysil i zdobądź zaufanie kobiety. Albo kobieta Ci się podoba i chcesz ją poznać, albo daj jej możliwość poznania mężczyzny, który będzie ją doceniał, obsypywał tonami kwiatów i poza nią nie będzie widział żadnej innej – czego Ty nie byłbyś w stanie spełnić.
 • Nie podrywaj przy niej innych kobiet, chyba że z góry wiecie że jest to relacja koleżeńska czy biznesowa. Mądra kobieta widzi w tym sygnał, że jesteś niewierny, lubisz zdradzać i będzie musiała się Tobą dzielić z 2,5,8 czy nawet 10-ma innymi kobietami, co dwa tygodnie oczekując Twojego zainteresowania. Wyjątkowa kobieta chce być jedynym numerem 1
 • Nie pozwól żeby kobieta musiała się Ciebie wstydzić. Jeżeli już się spotkaliście to swoim ubiorem i zachowaniem reprezentujesz nie tylko siebie ale także ją, więc nie przeklinaj przy niej oraz zadbaj o wygląd. Nie tylko mężczyźni zwracają uwagę na wygląd – kobiety również wolą schludnych, zadbanych, pachnących i modnych mężczyzn.
 • Nie traktuj kobiety jakby nic nie wiedziała. Poruszając dany temat upewnij się czy nie jest w tym temacie ekspertką. Obniżając jej wartości stawiasz siebie w złym świetle, nie ją. Im częściej będziesz obniżał jej wartości tym szybciej zniknie z Twojego życia. Kto chce mieć w swoim otoczeniu ludzi, którzy podcinają skrzydła zamiast dopingować?

Jeżeli któryś z powyższych punktów jest Ci znany, spróbuj to zmienić i sprawdź efekty. Twoje relacje na pewno nabiorą innego wyrazu.

Anna Ryplewska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.