ALPINE A110 X Felipe Pantone

0
738

Okazją do prezentacji wyjątkowego Alpine A110 zaprojektowanego przez Felipe Pantone było Grand Prix F1 Monako. Jest to kontynuacja nawiązanej w kwietniu współpracy z artystą.

 

 

 

Alpine i Felipe Pantone prezentują owoc współpracy w prestiżowej i wyjątkowej scenerii Monako. Jest to kontynuacja projektu „Alpine F1 x Felipe Pantone” przedstawionego kilka tygodni wcześniej. Felipe Pantone przedstawił wtedy swoją artystyczną wizję Alpine w Formule 1. Opracował makietę w skali 1:2, którą wyeksponowano na pierwszym piętrze Atelier Renault poświęconym marce Alpine.

Współpraca Alpine i Felipe Pantonego wkracza w kolejny etap. Artysta tworzy dzieło, którego tematem jest Alpine A110, kultowy model marki. Przed przystąpieniem do pracy nad projektem Felipe Pantone spędził godziny, studiując markę, jej historię i oczywiście jeżdżąc Alpine A110, by poczuć i poznać wyjątkową osobowość tego francuskiego sportowego coupé. Zaowocowało to nowoczesną, dynamiczną, a zarazem elegancką wizją samochodu. Linie grafiki odwzorowują kształty nadwozia A110 i tworzą wrażenie prędkości i ruchu nawet wtedy, gdy samochód stoi w miejscu. Oczywiście całość
w kolorach typowych dla twórczości Felipe Pantone – czerni i bieli.

– Ideą, która przyświecała pracy nad A110, było uzyskanie efektu „ultra-dynamizmu”. Wizualizacja prędkości to coś, nad czym pracuję już od wielu lat i mam wrażenie, że w tym samochodzie nabrało formy. Mocno zaakcentowałem wspaniały design i wygląd auta emanującego prędkością i zaawansowanymi technologiami – wyjaśnił Felipe Pantone.

Praca nad malowaniem nadwozia wykonywana w całości ręcznie zajmuje kilka tygodni. Aby efekt współpracy z artystą stał się jeszcze bardziej wyjątkowy, każdy z trzech samochodów przeznaczonych do sprzedaży będzie posiadał subtelne zróżnicowanie graficzne. To sprawi, że każdy z nich stanie się niepowtarzalnym dziełem.

– W trakcie drugiej współpracy z marką Alpine Felipe Pantone ponownie pokazał ogrom swego talentu. Gra kolorów, geometryczne formy i efekty optyczne przedstawiają A110 w nowym świetle, tworząc silne wrażenie nieustannego ruchu. W ten sposób powstało nowoczesne, dynamiczne i fascynujące dzieło sztuki – powiedział Cédric Journel, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Alpine.

Dzieło sztuki z mocą 292 koni

Alpine A110 stworzona przez Felipe Pantone powstała na bazie modelu A110S, najmocniejszego w gamie, rozwijającego moc 292 koni mechanicznych.

Każdy z trzech samochodów A110 będzie oferowany w cenie brutto 125 000 euro.

Te unikatowe dzieła sztuki homologowane do jazdy po drogach publicznych są adresowane raczej do kolekcjonerów i miłośników niecodziennych przedmiotów niż do fanów jazdy na torze. Warunki sprzedaży unikatowych egzemplarzy zostaną podane w późniejszym czasie.

Alpine F1 Team w barwach Felipe Pantone i hot laps z Fernando Alonso

Aby zaprezentować efekt współpracy z artystą, za kierownicą A110 x Felipe Pantone zasiadł Fernando Alonso i zabrał go na sesję hot laps na trasie Grand Prix Monako. To spotkanie stało się dla obu uczestników okazją do rozmów o wspólnej pasji do pięknych samochodów i Formuły 1.

Aby uczcić drugi etap współpracy, zespół Alpine F1 Team przybiera barwy Felipe Pantone wraz z typowymi dla tego projektu elementami graficznymi. Charakterystyczne akcenty graficzne znajdą się na obudowie silnika i na przodzie samochodów A521, które pojawią się na starcie Grand Prix Monako w najbliższy weekend.

Alpine

Marka Alpine, stworzona w 1955 roku przez Jeana Rédélégo, z biegiem lat zdobyła sobie mocną pozycję wśród sportowych samochodów we francuskim stylu. W 2018 roku zaprezentowała nowe A110, sportowy samochód wierny ponadczasowym zasadom Alpine – lekki, kompaktowy, zwrotny i zapewniający dużą przyjemność jazdy. W 2021 roku utworzona została jednostka Alpine Business Unit. Alpine stanie się marką innowacyjnych, autentycznych i ekskluzywnych  samochodów sportowych Grupy Renault. Będzie czerpać z dziedzictwa i know-how zakładu w Dieppe, który był kolebką marki, a także z umiejętności konstrukcyjnych zespołów Alpine Racing i Alpine Cars.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.