5 rzeczy, których nie możesz przeoczyć przed wyjazdem

0
196

Nadszedł czas upragnionych urlopów i wakacyjnych, bliższych lub dalszych wyjazdów. O czym pamiętać, aby móc w pełni cieszyć się odpoczynkiem i nasycić wzrok pięknem odwiedzanych miejsc? Prezentujemy krótką listę, która pomoże w przygotowaniach.

 

 

  1. Wygoda dla oczu

By zobaczyć jak najwięcej, trzeba zadbać o zdrowie i komfort oczu. Większość z nas zdaje sobie z tego sprawę. Dla ponad połowy Polaków okulary przeciwsłoneczne lub fotochromatyczne to jeden z trzech nieodłącznych elementów urlopowego bagażu – wynika z czerwcowego badania przeprowadzonego na zlecenie Vision Express[1]. Możliwości jest więcej: okulary przeciwsłoneczne, korekcyjne okulary fotochromowe lub przeciwsłoneczne, soczewki kontaktowe w połączeniu z okularami przeciwsłonecznymi – każdy znajdzie dla siebie sposób, by dbać o komfort i zdrowie oczu, a także delikatnej skóry wokół nich. Najważniejsze to upewnić się, że korzystamy z odpowiedniej jakości filtra UV.

  1. Przegląd kosmetyczki

Na żadnym wyjeździe nie powinno zabraknąć odpowiednio zaopatrzonej kosmetyczki. Nasze ciało także w czasie urlopu wymaga pielęgnacji. Latem do zestawu codziennych kosmetyków należy dołączyć kremy lub olejki z odpowiednim filtrem UV – według 62% Polaków to jedna z najważniejszych rzeczy do spakowania na wakacje. W obecnej sytuacji warto również pamiętać o środkach dezynfekujących do dłoni oraz płynach do czyszczenia okularów i oprawek, które pomogą nam zadbać o higienę i bezpieczeństwo poza domem. Warto też pomyśleć o kroplach nawilżających do oczu, a użytkownicy „kontaktów” powinni mieć pod ręką małą butelkę płynu do soczewek (np. 100 ml) – pielęgnacji potrzebuje przecież także nasz wzrok.

  1. Rzut oka na sprzęt

Ci, którzy nowe okolice lubią podziwiać aktywnie, np. w czasie joggingu, na kajaku, rowerze czy rolkach, powinni przede wszystkim zadbać o komfort i bezpieczeństwo. Niezbędne są więc wygodne buty, przydadzą się też gadżety takie jak naramienna opaska na telefon czy plecak z bukłakiem. Natomiast dla aktywnych „okularników” niezastąpione mogą okazać się soczewki kontaktowe. Choć to bardzo wygodne rozwiązanie, korzysta z niego jedynie 7% Polaków[2]. Wakacyjny wyjazd to dobra okazja, by spróbować tej formy korekcji. Wystarczy jedna wizyta w najbliższym salonie Vision Express, by dobrać odpowiednie soczewki i opanować sztukę ich zakładania oraz zdejmowania.

  1. Zobacz, zachowaj, zajrzyj

Dobrze jest utrwalić ulotne obrazy, by móc wrócić do nich po urlopie. Dlatego warto zawsze mieć pod ręką aparat lub kamerkę. Nigdy nie zastąpią one rzeczywistych doświadczeń i nie ma sensu skrupulatnie dokumentować każdego posiłku czy budynku. Obrazy wpadające do oka obiektywu mają tę ogromną zaletę, że można je zatrzymać. Zestaw tak utrwalonych wyjątkowych momentów da oczom wyobraźni lepszy wgląd do wspomnień z wyjazdu i  zainspiruje wiele wakacyjnych opowieści.

  1. Przejrzysta organizacja

Perfekcyjnie skompletowany bagaż na nic się jednak nie przyda, jeśli nie będziemy mogli znaleźć w nim potrzebnej rzeczy lub jeśli ulegnie ona zniszczeniu. Przed wyjazdem warto zarezerwować czas na bezpieczne uporządkowanie walizki czy plecaka. Pamiętajmy, aby delikatne przedmioty zawsze odpowiednio zabezpieczyć. Do okularów koniecznie zabierzmy etui, kosmetyki trzymajmy w kosmetyczce, najlepiej szczelnej i nieprzemakalnej, a do soczewek kontaktowych warto zabrać zapasowe pudełko, ponieważ drobne rzeczy łatwo się gubią.

 

[1] Badanie zrealizowane w czerwcu 2020 przez SW Research na zlecenie Vision Express metodą CAWI, na próbie 1003 Polaków powyżej 18 roku życia. Cytowanie możliwe po podaniu źródła.

[2] Badanie opinii publicznej zrealizowane dla Vision Express metodą CAWI przez IQS Sp. z o.o. w lutym 2020 r. na reprezentatywnej próbie 1600 Polaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.