5 książek, które koniecznie warto przeczytać!

0
730

Nie ma lepszego widoku, niż facet z… książką. I to nie jest tylko moje zdanie. Uwierzcie mi, sama mam takiego i uwielbiam na niego patrzeć, kiedy czyta. Nieważne, czy jest wtedy na kanapie, przy stole, w łóżku, czy w wannie. Tak, w wannie czyta najczęściej, zresztą tak jak ja. Jakie propozycje literackie mogą przypaść do gustu mężczyznom? Oto piątka wybranych pozycji. Książkowych pozycji.

 

Eksplozje – Janusz L. WiśniewskiTomasz JastrunAlek RogozińskiPaweł PalińskiA. J. Gabryel, Ahsan Ridha Hassan, Jacek MelchiorDaniel OdijaIgor Brejdygant.

Świeżutkie opowiadania Janusza L. Wiśniewskiego, który znany jest z tego, że jego tekstami zachwycają się kobiety, ale uwierzcie mi, niejeden facet będzie zachwycony taką literaturą. Emocje i jeszcze raz emocje, których dostarcza samo życie. Bez wydumanych światów i superbohaterów. Dodatkowym walorem książki jest to, że inni pisarze odnosząc się do opowiadań Janusza L. Wiśniewskiego, tworzą swoje opowieści. Doskonała literatura. Wiem, bo poprzedni podobny projekt, w którym i ja brałam udział, wyszedł znakomicie (Kulminacje, Janusz L. Wiśniewski).

Mądrzej, szybciej, lepiejCharles Duhigg

Interesująca propozycja dla tych, którzy lubią nieszablonowe myślenie. Autor na podstawie licznych badań i wywiadów, a także obserwacji wyjaśnia jak działa nasz umysł, kiedy popada w pułapki myślowe, a kiedy jest najbardziej kreatywny. Przeczytacie inspirujące historie m.in. twórców Walt Disney Pictures, czy specjalistów Google. Bardzo dobra rzecz.

Schronisko – Marika Krajniewska

Polecę też coś z własnego podwórka. Zwłaszcza, że niedawno ukazał się audiobook, który można kupić chociażby w Audiotece. Męska historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Bohater powieści ma obsesję złota i obsesję matki. I poczucie, że zawiódł wszystkich. Już nie dostrzega, nie chce dostrzec, że sam został zawiedziony, ale także zwiedziony. Dla takich nie ma schronisk, ale… Czy jego schronieniem okaże się więzienie innego człowieka? Proszę zobaczyć.

Pan Lodowego Ogrodu – Jarosław Grzędowicz

Nie jest to nowość na polskim rynku wydawniczym, ale wszyscy mężczyźni których znam przeczytali nie odrywając się od wszystkich czterech tomów. Główny bohater Vuko Drakkainen zostaje wysłany na planetę Midgaard. Mimo że zamieszkują ją człekopodobne stwory, ma zakaz jakikolwiek kontaktów z nimi i ingerowania w rozwój ich nieznanej kultury. Jego zadaniem jest odnaleźć i ewakuować wysłaną tu wcześniej ziemską ekipę badawczą. Trafia jednak na okres najgorszy z możliwych. Na planecie trwa wojna bogów… Jeśli jeszcze nie czytaliście, polecam.

Już mnie nie oszukasz – Harlan Coben

Harlana Cobena uwielbiam od dawna i polecam każdemu. Recenzje mówią same za siebie. „Coben znów pokazał swoje mistrzostwo” Entertainment Weekly. „Zakończenie tej powieści to jeden z najlepszych i najbardziej nieoczekiwanych finałów w dorobku Cobena!” Suspense Magazine. Czy trzeba bardziej namawiać?

Miłej lektury!

 

Marika Krajniewska – pisarka, założycielka Fundacji i Wydawnictwa Papierowy Motyl, autorka krótkometrażowego filmu „Głód”.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.