4 podstawowe kryteria, jak wybrać najlepszy materac?

0
708

Sen służy regeneracji sił, wyciszeniu po wymagającym dniu i przygotowaniu na wyzwania kolejnego. Często nie jesteśmy świadomi, jak ogromne dla jego efektywności jest podłoże, na którym śpimy. To od niego w dużej mierze zależy nasze samopoczucie psychofizyczne o poranku. Ból pleców, sztywność karku, ogólne zmęczenie, a przez to i niechęć do działania – brzmi znajomo? Zadbaj więc o właściwą powierzchnię dla swojego ciała podczas snu.

 

Dopasowanie

Dobrze dopasowana powierzchnia dla naszego ciała podczas snu jest niezbędna dla komfortu i zdrowia. Co oznacza dobrze dopasowana? To taka, która wyprofiluje się zgodnie z kształtem i ciężarem ciała. Jest to w szczególności ważne dla kręgosłupa. Podczas snu powinien on zachować optymalne ułożenie, tak by nie był narażony na wszelkiego rodzaju skrzywienia, które o poranku objawiają się bólem. W dłuższej perspektywie skutkować one mogą nawet poważnymi zwyrodnieniami. Aby temu zapobiec w materacach SleepMed zastosowano wysokoelastyczną piankę VPPHR (o dwóch twardościach) oraz termoelastyczną piankę VitaRest®. Ta druga posiada 7 stref twardości, odpowiadających poszczególnym strefom ciała – od stóp do głów. Zapewniają one wsparcie w zachowaniu właściwej pozycji kręgosłupa podczas snu, a także stanowią element profilaktyczny w jego potencjalnych chorobach. Co więcej strefy te wspomagają regenerację mięśni. Dzięki elastyczności powierzchni dopasowują się do kształtu ciała redukując napięcie. W przypadku źle dobranego materaca jest ono nieuniknione.

SleepMed oferuje także materace hybrydowe. Oprócz elementów będących podstawą materacy piankowych – pianki VitaRest® oraz pianki VPPHR – posiadają one sprężyny Multi oraz piankę FlexiFoam. Sprężyny typu Multi to 2 razy więcej punktów podparcia, co daje jeszcze większe dopasowanie do ciała użytkownika i maksymalny komfort. Z kolei FlexiFoam wzmacnia materac oraz wspiera jego pozostałe funkcje, takie jak wentylacja czy trwałość na skutki użytkowania.

Wentylacja

Komfort cieplny i wolne od wszelkich zanieczyszczeń powietrze, gwarantują zachowanie zdrowego, odnawiającego siły snu. Cyrkulacja jest niezbędna nie tylko w pomieszczeniu, w którym śpimy, ale także w użytkowanym materacu. Technologia AirForce, czyli zastosowanie nacięć w piance materaca w tzw. kratkę wentylacyjną, zapewnia obieg powietrza. Wspomaga ją elegancki pokrowiec Merced, który w elastycznej taśmie 3D posiada otwory wentylacyjne. Dzięki nim oprócz wymiany powietrza, odprowadzana jest z materaca wilgoć. Gwarantuje to zachowanie właściwej ciepłoty ciała oraz przeciwdziała rozwojowi bakterii, grzybów, roztoczy. Jest to w szczególności istotne dla alergików, dla których kolejna ważna informacja to fakt, że wszystkie części materacy SleepMed wykonywane są z materiałów im przyjaznym.

Trwałość

Odkształcony czy zużyty materac nie spełnia swoich funkcji. Dlatego bardzo ważną cechą, którą warto się kierować w jego doborze jest trwałość. Materace SleepMed to wysokiej jakości materiały i innowacyjne rozwiązania, pozwalające na długo cieszyć się wartościowym i zdrowym snem. Są one odporne na nacisk, a dzięki systemowi wentylacji zachowują czystość. Ponadto mają możliwość zdjęcia i wyprania pokrowca. Dzięki temu zachowują swoje właściwości antyalergiczne, ortopedyczne czy przeciwodleżynowe, gwarantując najwyższą jakość snu.

Spersonalizowany komfort

Jedni wolą do snu twardsze, inni bardziej miękkie podłoże. SleepMed przewiduje zróżnicowane zamiłowania użytkowników, proponując materace, których twardość można regulować – w ramach jednego wkładu. Jak to możliwe? Materace są dwustronne, a pianka VitaRest® jest ruchoma. Dzięki temu można zyskać 4 różne twardości, nie wymieniając materaca. Dla tych, którzy lubią twarde podłoże SleepMed oferuje dodatkowo dedykowaną swoim materacom matę kokosową, którą umieścić można pomiędzy pianką a warstwami lub pod wkładem. Daje to kolejną możliwość spersonalizowania twardości i odczuwanego komfortu.

Więcej na https://www.sleepmed.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.